Kontrakt na tramwaje dla Gdańska nie jest zagrożony

Pesa Jazz Duo to tramwaj znany mieszkańcom Gdańska /Fot.Jakub Murat (Muri)/Wikimedia

Mimo, że od 7 miesięcy znamy zwycięzcę gdańskiego przetargu na nowe tramwaje, Gdańskie Autobusy i Tramwaje nadal nie podpisały umowy na ich dostawę. Przetarg nie jest jednak zagrożony.

Powstałe, wielomiesięczne opóźnienie wynika z przedłużającego się oczekiwania na potwierdzenia finansowania projektu. Gdańskie Autobusy i Tramwaje zapewniają, że nie zagraża ono realizacji kontraktu. – Termin związania ofertą nie upłynął, jest na bieżąco przedłużany i nie ma ryzyka odstąpienia od podpisania umowy (przez PESĘ – przyp.red.) – mówi Alicja Mongird, rzecznik prasowy GAiT w rozmowie ze zbiorowy.info. Dostawy pierwszych pojazdów przewidywane są w grudniu tego roku.

Przypominamy, że zamówienie dotyczy dostawy 15 w 100% niskopodłogowych, wieloczłonowych, dwukierunkowych tramwajów wraz z opcją zakupu kolejnych 15 sztuk. Zwycięzcą w przetargu była PESA Bydgoszcz, która zaoferowała znane już Gdańszczanom tramwaje Jazz Duo. Tramwaje będą wyposażone m.in. w klimatyzację, monitoring, elektroniczny System Informacji Pasażerskiej, ładowarki USB, a także defibrylator AED. Koszt zakupu pojazdów wyniesie 138,6 mln zł.

Total
0
Shares
Zobacz również: