Ruszają przetargi na remonty peronów SKM w Gdyni Redłowie i Orłowie

Przystanek w Redłowie /fot.Prometheus1 /Wikimedia

PKP Szybka Kolej Miejska ogłosiła przetargi na modernizację peronów SKM w Gdyni Redłowie i Orłowie. To kolejne, po Gdyni Chyloni i Rumi Janowie perony skierowane do przebudowy.

Zapowiedź modernizacji kolejnych obiektów pojawiła się blisko miesiąc temu, o czym informowaliśmy tutaj.

Perony zostaną poddane kompleksowej przebudowie nawierzchni peronu, elementów nawierzchni kolejowej przy peronowych, zabudowie całkowitego zadaszenia peronu, montażu nowych elementów małej architektury w postaci ławek, koszy na śmieci. Ponadto powstaną udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, m.in. dźwigi osobowe, ścieżki prowadzenia, pola uwagi dla osób niedowidzących. Perony otrzymają też znane z przystanku Gdańsk Żabianka – AWFiS przeszklone wiatrochrony. Nie zabraknie monitoringu, wyświetlaczy Systemu Informacji Pasażerskiej, zegarów i automatów biletowych.

Ponadto w przypadku Gdyni Orłowa planowana jest wymiana istniejących rozjazdów oraz całkowita przebudowa toru nr 501, podyktowana zmianą geometrii remontowanego peronu. W Gdyni Redłowie zaplanowana jest zaś likwidacja kiosków. Perony po modernizacji, jak wszystkie inne na linii kolejowej nr 250 będą miały wysokość 960 mm.

Kryteriami w przetargu są: cena (94%) oraz termin wykonania modernizacji (6%). Całość prac powinna jednak zakończyć się do 31 października 2019 roku. Otwarcie ofert jest planowane na 28 marca.

Total
0
Shares
1 komentarz
  1. A co tu w Redłowie jest do remontowania? Gdynia Stocznia wygląda przy tym jak Bangladesz.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Zobacz również: