Odwołanie Stadlera w przetargu na EZT dla Pomorza

Wnętrze jednego z dwóch nowych EZT serii 31WE należących do trójmiejskej SKM/Fot. Emil Włuka

Stadler złożył odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej w przetargu na dostawę nowych EZT dla województwa pomorskiego. Producent zaskarżył wymagane przez zamawiającego terminy dostaw.

Stadler zaskarżył terminy dostaw zarówno dostawy pojazdów z zamówienia podstawowego oraz tych z zamówienia w ramach prawa opcji. W odwołaniu producent określił terminy narzucone przez zamawiającego jako nierealne i niemożliwe do utrzymania w normalnym toku produkcji producentów działających na rynku taboru szynowego. Wskazuje, że dotrzymać terminów może jedynie podmiot, który już wyprodukował albo jest w trakcie produkcji pojazdów będących przedmiotem zamówienia. Ponadto firma uzasadnia, że normalny czas produkcji pojazdu kolejowego trwa 18 miesięcy, podczas gdy termin dostawy pierwszego z nich mija za niecałe 8 miesięcy od dziś.

Przypominamy, że kilka tygodni temu Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego ogłosił przetarg na dostawę pięciu nowych pięcioczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych z opcją na dostawę pięciu kolejnych.

Przypominamy, że w przetargu najwyżej punktowane mają być następujące terminy dostaw:

– dla pierwszych dwóch pojazdów do 10.12.2018;
– dla trzeciego i czwartego pojazdu do 10.06. 2019 roku;

Zamówienie w ramach opcji ma być zaś zrealizowane do 30.09 2020 roku, przy czym zamawiający ma powiadomić o skorzystaniu z opcji do 30 września 2019 roku. Stadler wnosi do KIO o zmianę terminów dostaw w następujący sposób:

– 18 miesięcy od dnia podpisania umowy – dla dostawy pienľszego pojazdu
pięcioczłonowego;
– 19 miesięcy od dnia podpisania umowy dla dostawy drugiego pojazdu
pięcioczłonowego;
– 20 mĺesięcy od dnia podpisania umowy dla dostawy trzeciego pojazdu
pięcioczłonowego;
– 21 miesięcy od dnia podpisania umowy – dla dostawy czwartego pojazdu
pięcioczłonowego;
– 22 miesięcy od dnia podpisania umowy dla dostawy piątego pojazdu
pięcioczłonowego;

Czekamy na wyrok KIO w tej sprawie. Będziemy o nim informować na łamach serwisu zbiorowy.info. O szczegółach zamówienia można przeczytać tutaj.

Total
0
Shares
Zobacz również: