FPS zmodernizuje lokomotywy spalinowe dla PKP Intercity?

Dziś nastąpiło otwarcie ofert w przetargu na modernizację od 9 do 13 lokomotyw serii SM42. Nieoczekiwanie jedyną ofertę złożył poznański FPS, który prawdopodobnie zostanie zleceniobiorcą tego zamówienia.

Do przetargu nie stanęła ani bydgoska Pesa ani wykonawca poprzedniej modernizacji lokomotyw tej serii dla PKP IC- Newag. Do przetargu zgłosił się natomiast poznański FPS, który w ostatnich latach skupiał się na budowie i modernizacji wagonów, a także modernizacji elektrycznych zespołów trakcyjnych serii EN57.

Postępowanie na modernizację lokomotyw jest już drugim w ciągu ostatniego roku. Poprzedni przetarg, ogłoszony w sierpniu ubiegłego roku, został unieważniony. Jedyna oferta, którą złożył Newag, przekroczyła wtedy budżet zamawiającego. Tym razem jednak budżet również został przekroczony. Za modernizację jednej lokomotywy FPS proponuje cenę 7 017 150 zł brutto, natomiast PKP Intercity planowało przeznaczyć na remont jednej lokomotywy około 5 mln zł brutto.

Przypominamy, że przedmiotem postępowania jest modernizacja od 9 do 13 lokomotyw serii SM42. Zamówienie podzielono na 2 zadania. Pierwsze z nich dotyczy modernizacji 5 lokomotyw z opcją na modernizację 2 kolejnych, zaś drugie dotyczy 4 pojazdów, również z opcją na modernizację kolejnych dwóch egzemplarzy. Należy nadmienić, że FPS złożył oferty w obu zadaniach. W związku z przekroczeniem kosztorysu wygrana poznańskiego producenta nie jest jeszcze pewna. O dalszych losach przetargu będziemy informować na łamach serwisu zbiorowy.info.

Total
0
Shares
Zobacz również: