Najnowszy Dreamliner LOT-u otrzymał narodowe barwy

Najnowszy Boeing 787-9 wyprodukowany dla Polskich Linii Lotniczych LOT otrzymał biało-czerwone malowanie, które ma upamiętniać 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Samolot poleci z pasażerami jeszcze w tym miesiącu.

Biało czerwony Dreamliner posiada znaki rejestracyjne SP-LSC jest trzecim i zarazem najnowszym Boeingiem serii 787-9. Od wersji 787-8 różni się większą liczbą miejsc. Może zabrać na pokład 294 pasażerów, podczas gdy jego mniejszy bliźniak mieści 252 podróżnych. Docelowo LOT zamówił siedem maszyn tego typu.

Biało-czerwona maszyna jest pierwszym samolotem w historii PLL LOT, który reprezentuje narodowe barwy. Nieregularny układ bieli i czerwieni ma symbolizować powiewającą flagę. W okolicy drzwi przednich widnieje zarys granic Rzeczypospolitej Polskiej. Na lewej stronie kadłuba umieszczony został napis „Proud of Poland’s Independence”, zaś na prawym „Dumni z niepodległości Polski”. Tak pomalowany Drealminer będzie obsługiwał dalekodystansowe trasy do Ameryki Północnej oraz Azji.

W trakcie produkcji znajduje się drugi samolot, który otrzyma taki same malowanie. Barwy narodowe będą widnieć na samolotach na stałe.

Total
1
Shares
Zobacz również: