Transport kolejowy, miejski, autobusowy i lotniczy

Najnowszy Dreamliner LOT-u otrzymał narodowe barwy

Najnowszy Boeing 787-9 wyprodukowany dla Polskich Linii Lotniczych LOT otrzymał biało-czerwone malowanie, które ma upamiętniać 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Samolot poleci z pasażerami jeszcze w tym miesiącu.

Biało czerwony Dreamliner posiada znaki rejestracyjne SP-LSC jest trzecim i zarazem najnowszym Boeingiem serii 787-9. Od wersji 787-8 różni się większą liczbą miejsc. Może zabrać na pokład 294 pasażerów, podczas gdy jego mniejszy bliźniak mieści 252 podróżnych. Docelowo LOT zamówił siedem maszyn tego typu.

Biało-czerwona maszyna jest pierwszym samolotem w historii PLL LOT, który reprezentuje narodowe barwy. Nieregularny układ bieli i czerwieni ma symbolizować powiewającą flagę. W okolicy drzwi przednich widnieje zarys granic Rzeczypospolitej Polskiej. Na lewej stronie kadłuba umieszczony został napis „Proud of Poland’s Independence”, zaś na prawym „Dumni z niepodległości Polski”. Tak pomalowany Drealminer będzie obsługiwał dalekodystansowe trasy do Ameryki Północnej oraz Azji.

W trakcie produkcji znajduje się drugi samolot, który otrzyma taki same malowanie. Barwy narodowe będą widnieć na samolotach na stałe.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More