Standard podróży Pendolino obniża się?

W grudniu miną 4 lata od rozpoczęcia przez PKP Intercity eksploatacji 20 elektrycznych zespołów trakcyjnych dużej prędkości serii ED250. Początkowo podróż pojazdami była kojarzona z niespotykaną dotąd na polskiej kolei wygodą i jakością podroży. Po czterech latach eksploatacji pomimo wzrostu cen coraz częściej pojawiają się sygnały o stopniowym pogarszaniu się jakości usług na pokładzie pociągów Pendolino.

Problem spadku jakości podróży Pendolino zauważają nie tylko pasażerowie. Poseł Grzegorz Puda wystosował interpelację do Ministra Infrastruktury w tej sprawie. Porusza w niej tematykę nie tylko nasilającymi się problemami w utrzymaniu czystości na pokładzie pojazdów, ale także jakość usług gastronomicznych świadczonych przez Wars. Jak bumerang wraca także temat braku zasięgu oraz WiFi na pokładzie najwyższej kategorii pociągów.

Grzegorz Puda wspomina sytuacje, w których pasażerowie dosiadający się na stacjach pośrednich napotykają nieopróżnione śmietniczki mimo obecności serwisu sprzątającego na pokładzie pociągu. Informuje też o sygnałach ze strony podróżnych skarżących się na brudną tapicerkę foteli, w tym także w klasie 1. Ponadto, krytyce poddany został poczęstunek w kontekście cen biletów i kategorii pociągu, którą nazwano Express Intercity Premium. – Poza krótszym czasem podróżowania pasażerowie flagowego taboru spółki PKP nie uświadczą w nim niczego zaskakującego, czy też przewyższającego ogólnie przyjęte standardy. Pasażerowie podróżujący pociągami Express Intercity Premium oczekują, że płacąc niejednokrotnie wysokie sumy za przejazd, spółka zaoferuje im coś, co mile ich zaskoczy i będzie odzwierciedlać cenę biletu. Tymczasem otrzymują kubek, wrzątek oraz opakowanie z kawą lub herbatą o wartości kilkunastu groszy, brak WiFi, zasięgu oraz posiłek często pozostawiający wiele do życzenia. Osoby, które odbyły już podróż pociągami Pendolino często uskarżają się na jakość posiłków oraz ich ilość przysługującą w cenie biletu – pisze w interpelacji poseł Puda.

Ostrej krytyce poddane zostały usługi obchodzącego w tym roku 70-lecie działalności Warsu. – Posiłki podawane przez Wars nie zachwycają. Można by pokusić się o stwierdzenie, że czasami są wręcz nieświeże, na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy ich jakość uległa pogorszeniu. W opiniach internautów na Google możemy przeczytać ich uwagi na temat jakości serwowanego jedzenia i w większości są one krytyczne. Kawa oraz herbata podawana w cenie biletu znajduje się w śmiesznie małym opakowaniu. Równie kiepsko prezentuje się aplikacja mWars, która, jak informuje nas PKP SA umożliwia zamówienie posiłku za pomocą smartfona prosto do naszego miejsca w przedziale. Jest ona często wyłączana i nie obsługuje pociągów Pendolino. Niestety jej działanie pozostawia wiele do życzenia – skarży się Grzegorz Puda.

Do tematu pogorszenia jakości usług na pokładzie Pendolino powrócimy na łamach serwisu zbiorowy.info po opublikowaniu odpowiedzi od Ministra Infrastruktury.

Zobacz najnowszy materiał dotyczący pociągów Pendolino: Pendolino – pociąg premium PKP Intercity

Total
0
Shares
Zobacz również: