Solaris zaprezentował w Berlinie swój ulepszony trolejbus

Fot. Solaris

Na targach InnoTrans 2018 swoją premierę miał Solaris Trollino 12 w nowej odsłonie. Prezentowany w Berlinie Solaris Trollino 12 jest jednym z 14 trolejbusów standardowej długości zamówionych w 2018 roku przez Urząd Miasta Gdynia.

Nowy pojazd cechuje się:
– lżejszą i sztywniejszą, a przy tym równie trwałą budowę szkieletu, wykonaną z materiału o wysokiej odporności na korozję;
– zredukowaną masę pojazdu jako efekt ukształtowania oraz umiejscowienia stalowych elementów;
– łączenia wzmacniające obszar, w którym pionowe profile szkieletu stykają się z poziomymi oraz usztywniającą strukturę blaszaną płytę podłogową. Dzięki temu nowemu rozwiązaniu podłoga trolejbusu jest nie tylko trwalsza, ale i lepiej zabezpieczona przed działaniem warunków atmosferycznych.

Technologia budowy pojazdu „skin on skin” pozwala zwiększyć efektywność procesów produkcyjnych oraz zapewnia wyższą estetykę wykończenia. Sprawia też, że trolejbus jest łatwiejszy w serwisowaniu. Panele boczne są przykręcane do siebie, co umożliwia prostszy montaż oraz wymianę w przypadku uszkodzenia części nadwozia.

Prezentowany w Berlinie Solaris Trollino 12 trafi do Gdyni jako jeden z czernastu pojazdów tego typu. Wraz z nimi dostarczonych zostanie także 16 przegubowych Trollino 18.

Zamówione przez Gdynię Solarisy, oprócz tradycyjnych napędów trolejbusowych, zostaną wyposażone w dodatkowe baterie umożliwiające jazdę poza trakcją – bez pantografu będą mogły pokonać kilkadziesiąt kilometrów. Trollino 12 prezentowany na targach InnoTrans 2018 wyposażony jest w silnik o mocy 175 kW i baterie o pojemności 58 kWh.

Dotychczas Solaris dostarczył do klientów łącznie ponad 1200 trolejbusów.

Total
1
Shares
Zobacz również: