Warszawskie pojazdy w czasie rzeczywistym na mapach Google

Mieszkańcy Warszawy mogą teraz sprawdzić czy warto śpieszyć się na autobus lub tramwaj również na mapach Google. Największa na świecie wyszukiwarka wprowadziła do swoich map bieżące położenie pojazdów warszawskiej komunikacji.

Dane o opóźnionych odjazdach pokazywane są czerwoną czcionką.
Informacje o rzeczywistym czasie odjazdu pojazdów jest przez Google wykorzystywana między innymi w opcji planowania podróży. Dzięki temu system pokaże użytkownikowi lepiej dopasowaną trasę lub zaproponuje bardziej dogodne przesiadki. Możliwe jest również wybranie konkretnego przystanku, aby zobaczyć najbliższe odjazdy z tego miejsca.

Aplikacja wyświetla godzinę odjazdu w różnych kolorach w zależności, jaki rodzaj rozkładu prezentuje. Rozkłady, które odnoszą się do położenia pojazdów “w czasie rzeczywistym” pokazywane są w kolorach zielonym lub czerwonym. Kolor zielony świadczy o braku opóźnień, zaś w przypadku koloru czerwonego pojazd pojawi się z później niż przewiduje to rozkład jazdy. Gdy godzina odjazdu jest napisana czarną czcionką, oznacza to brak informacji aktualizowanych w czasie rzeczywistym.

Oprócz mieszkańców Warszawy, z rozwiązania tego mogą korzystać również pasażerowie z Tarnowa. Google zapowiada, że z usługi będą wkrótce korzystać mieszkańcy innych miast. Wymogiem giganta jest bezpłatne udostępnianie przez zarządców transportu zbiorowego danych o położeniu pojazdów w czasie rzeczywistym. Dane takie prezentuje m.in. Wrocław, Poznań czy Gdańsk.

Total
11
Shares
Zobacz również: