Zabytkowe wagony Bhp sprzedane

Zespół wagonów piętrowych serii BHP przed rozpoczęciem swojego ostatniego rozkładowego kursu jako poc. regio “Tur” z Gdyni Gł. do Chojnic/Fot. Emil Włuka

Polregio sprzedało należące do siebie dwa zabytkowe zestawy wagonów Bhp oraz dwie jednostki SA102. Nowych właścicieli nie znalazły autobusy szynowe SA104 i SA101.

Za dwa, czterosekcyjne zespoły Bhp, które jeszcze w pierwszej połowie roku woziły pasażerów, Serwis Pojazdów Szynowych ASO Piotr Mieczkowski zapłacił ponad 460 tyś złotych brutto. Zespoły zostały wyprodukowane w latach 1973 i 1977. Z powodu wygaśnięcia świadectwa sprawności technicznej i konieczności przeprowadzenia naprawy piątego poziomu utrzymania zostały odstawione.

Za ponad 160 tysięcy złotych nowym właścicielem autobusów szynowych SA102-002 i SA102-003 została Fundacja Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska prowadząca Muzeum Kolejowe w Jaworzynie Śląskiej. Pierwszy z pojazdów wpisany jest do rejestru zabytków. Oba pojazdy nie posiadają dopuszczenia do ruchu.

Przewozom Regionalnym nie udało się znaleźć kupców na pojazdy SA104 i SA101. Więcej o przetargu pisaliśmy tutaj.

Total
20
Shares
2 komentarze
  1. Dziwne, że akurat Przewozy Regionalne sprzedają autobusy szynowe, gdy w lubuskim nie ma czym jeździć. To jest taka polityka. Przewozy Regionalne niech dobiją targu za SA104 i SA101 z SKPL Cargo im są potrzebne, tylko pewnie znowu cena jest kosmiczna.

  2. Zal mi SA102… szkoda ich w Jaworzynie… Powinny wrócić do Poznania, tu zostać wyremontowane… Nie lubię Jaworzyny 🙁

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Zobacz również: