Transport kolejowy, miejski, autobusowy i lotniczy

Kolejne niesprawne pojazdy miały wozić pasażerów

W minionym tygodniu informowaliśmy o często katastrofalnym stanie taboru tramwajowego w Gdańsku. Jak udowodnili inspektorzy ITD., ponad połowa skontrolowanych autobusów z Bytomia nie nadawała się do jazdy z pasażerami. Czym wożą nas przewoźnicy?

Na jedenaście skontrolowanych autobusów tylko cztery były sprawne. W skontrolowanych w czwartek autobusach przewożących pasażerów na Śląsku, pracownicy Inspekcji Transportu Drogowego stwierdzili wycieki płynów eksploatacyjnych, niesprawne hamulce i uszkodzone elementy zawieszenia. Trzy ze skontrolowanych pojazdów nie zostały dopuszczone do dalszej jazdy, kolejne cztery dopuszczono do ruchu wyłącznie na czas przejazdu do warsztatu naprawczego, zakazując jazdy z pasażerami. Zatrzymano siedem dowodów rejestracyjnych.

Zarówno sytuacja z Gdańska, jak z Bytomia pokazują, że stan pojazdów transportu zbiorowego czasami zostawia wiele do życzenia.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More