Pierwsza klasa gorsza od drugiej – pasażerowie PKP IC rozżaleni

Wagony 2 klasy są dużo nowocześniejsze od wagonu 1 klasy

Wraz z wejściem w życie czerwcowej korekty rozkładu jazdy kolejny pociąg spółki PKP Intercity został przemianowany z kategorii TLK na kategorię IC, co teoretycznie powinno wiązać się ze znaczącym podniesieniem standardu podróży. Tak właśnie częściowo stało się z dotychczasowym pociągiem TLK Żuławy, kursującym w relacji Szczecin Gł. – Olsztyn Gł. – Szczecin Gł. Niestety, nie wszyscy pasażerowie tego pociągu mogą liczyć na wyższy komfort podróży.

Nowoczesne, czyste wnętrze, wydajne oświetlenie, gniazdka 230V, klimatyzacja, elektroniczny system informacji pasażerskiej i nowe wózki, zapewniające cichą, spokojną podróż. Na te wszystkie udogodnienia mogą liczyć pasażerowie klasy 2 w pociągu IC Żuławy. Niestety, na żadne z wymienionych udogodnień nie mogą liczyć pasażerowie klasy 1, którzy płacą za bilet znacznie więcej.

Zobacz też: Kuszetka lepsza od sypialnego? Kontrowersyjna polityka taborowa PKP IC

Obecnie pociąg IC Żuławy zestawiany jest z niedawno wyremontowanych przez FPS Poznań wagonów klasy typu 174A. Jako klasa 1 w składzie niemal od początku podniesienia kategorii pociągu kursuje stary, niezmodernizowany wagon typu 112A, niewyposażony w żadne z oczekiwanych przez pasażerów udogodnień takich jak na przykład klimatyzacja. Pasażerowie 1 klasy mogą poczuć się szczególnie pokrzywdzeni w kontekście ostatniej fali upałów. Mimo przeznaczenia znacznie większej kwoty na przejazd pasażerowie 1 klasy pociągu IC Żuławy musieli w ostatnich dniach borykać się ze skrajnie wysoką temperaturą, podczas gdy pasażerowie klasy 2 mogli cieszyć się znacznie przyjemniejszą temperaturą w pociągu.

Na początku ubiegłego tygodnia poprosiliśmy przewoźnika o komentarz do zaistniałej sytuacji. Niestety, do momentu publikacji niniejszego artykułu PKP Intercity nie ustosunkowało się do zadanych przez nas pytań. Gdy przewoźnik udzieli komentarza dotyczącego tej sprawy, poinformujemy niezwłocznie na łamach serwisu zbiorowy.info.

Total
66
Shares
Zobacz również: