Nowe impulsy dla Pomorza są już pewne! Podpisano umowę

Wizualizacja Impulsa w barwach województwa pomorskiego/Fot. facebook.com/mieczyslawstruk

W miniony poniedziałek w Gdańsku, w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego doszło do podpisania umowy z nowosądecką firmą Newag na dostawę od 5 do 10 pięcioczłonowych impulsów. Pierwsze z nich wyjadą na pomorskie tory jeszcze w tym roku.

Newag jako jedyny złożył ofertę na nowe pojazdy dla województwa pomorskiego. W trakcie postępowania przetargowego odwołanie złożył Stadler, który zarzucał zamawiającemu nierealne do spełnienia terminy dostaw. Pierwsze pojazdy mają być odebrane w grudniu. Ostatecznie wspomniane odwołanie nie zostało uwzględnione. Pisaliśmy o tym tutaj.

Pięcioczłonowe EZT będą miały do 100m długości i zabiorą minimum 225 pasażerów na miejscach siedzących (w tym 30 miejsc uchylnych). Dużą zmianą względem kupowanego taboru spalinowego będzie większa liczba miejsc na rowery. Nowe impulsy pomieszczą aż 20 jednośladów. Łącznie dostarczonych będzie co najmniej 5 EZT. Zamawiający przewidział jednak prawo opcji na kolejne 5 sztuk. Szczegóły dotyczące wyposażenia pomorskich impulsów opisaliśmy szeroko w tym miejscu.
Pojazdy zostaną skierowane do obsługi ciągu transportowego Słupsk – Trójmiasto – Elbląg. Po elektryfikacji linii Pomorskiej Metropolitalnej mają zostać skierowane do obsługi połączeń na Kaszuby, m.in. do Kartuz i Kościerzyny.

Total
0
Shares
Zobacz również: