Nowe pojazdy dla warszawskiej SKMki w ciągu 2 lat

Na stołeczne tory w ciągu 2 lat wyjadą “Elfy” drugiej generacji. Nowe pociągi pojadą m.in. do Piaseczna i Ożarowa Mazowieckiego. Warszawski przewoźnik wzbogaci się również o symulator jazdy.

Do Warszawy, w ciągu 2 lat, trafi 13 pociągów – 8 pięcioczłonowych i 5 czteroczłonowych. Podstawowe zamówienie obejmuje także dostawę symulatora jazdy, przeszkolenie pracowników oraz wykonywanie wszelkich niezbędnych przeglądów i napraw przez okres piętnastu lat. Natomiast do końca 2023 roku, stołeczny przewoźnik otrzyma 8 pociągów – 7 pięcioczłonowych i 1 czteroczłonowy.

Podstawowe parametry techniczne nowych pojazdów

– To największy zakup w historii naszego kolejowego przewoźnika. Nowe pociągi znacznie zwiększą możliwości przewozowe spółki i pozwolą na uruchomienie kolejnych aglomeracyjnych połączeń, m.in. do Piaseczna i Ożarowa Mazowieckiego. Co ważne, będą pierwszymi w SKM z bezpłatnym dostępem do Internetu dla pasażerów – mówi Renata Kaznowska, Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy.

– Elfy II będą klimatyzowane i dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zostaną wyposażone w monitoring, nowoczesny system informacji pasażerskiej, kasowniki, automaty biletowe, hotspoty Wi-Fi, ładowarki USB oraz defibrylatory AED – dodaje Krystyna Pękała, Prezes Zarządu Szybkiej Kolei Miejskiej.

Wartość zamówienia podstawowego to 310 532 008 mln zł netto.

Total
0
Shares
Zobacz również: