Transport kolejowy, miejski, autobusowy i lotniczy

Kielce. Objazd odwołany, autobusy jeździły po staremu

Mimo, iż remont ulicy Skrzetlewskiej w Kielcach został przełożony o tydzień, zaś ZTM odwołał zmianę rozkładu jazdy, autobusy MPK przez pół dnia kursowały trasami objazdowymi. Przewoźnik został ukarany.

Remont pierwotnie miał się rozpocząć w sobotę, 4 sierpnia. Jednak 5 dni przed tym terminem zapadła decyzja o opóźnieniu startu robót, a co za tym idzie o opóźnieniu wprowadzenia zmian w transporcie miejskim. Jednak w sobotę, od porannych kursów część autobusów kursowała wg rozkładu jazdy, który przewidziany był na okres remontowy. W efekcie pasażerowie czekali na przystankach na autobusy, które nie przyjechały.

– Przyznajemy się do błędu, przepraszamy pasażerów – powiedziała Elżbieta Śreniawska, szefowa kieleckiego MPK w rozmowie z Gazetą Wyborczą. Przeprosimy może wystarczą pasażerom, ale Zarząd Transportu Miejskiego dodatkowo obciążył MPK karą za błędne wykonanie 23 kursów. Za każdy z nich przewoźnik zapłaci 200 złotych.

Źródło Gazeta Wyborcza

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More