Transport kolejowy, miejski, autobusowy i lotniczy

Od dwóch lat Kraków ma umundurowanych kontrolerów biletów

Biała koszula, bordowy krawat i granatowe spodnie to podstawowe umundurowanie krakowskich kontrolerów biletowych. Miasto z wprowadzenia uniformów jest bardzo zadowolone.

Od dwóch lat za kontrolę biletów w Krakowie odpowiada sopocka firma Renoma (kontroluje też bilety m.in. w Gdańsku i pociągach Kolei Mazowieckich). Zmiana firmy w 2016 roku wiązała się dla krakowian z jeszcze jedną nowością – kontrolerzy zostali ubrani w mundury. Kraków jest jednym z pierwszych miastem w Polsce, w których kontrolerzy są umundurowani.

– Najbardziej cieszy fakt, że dzięki umundurowanym kontrolerom spadła liczba skarg. Co więcej – zaczęły spływać do nas pierwsze pochwały ustne i pisemne. Biorąc pod uwagę to, że zawód kontrolera ze zrozumiałych względów nie cieszy się popularnością, tym bardziej należy docenić życzliwy odbiór ze strony pasażerów. Podsumowując, współpraca z Renomą przyczynia się do budowania i utrwalania dobrego wizerunku Miasta zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów – mówi Łukasz Franek, Zastępca Dyrektora ds. Transportu w ZIKiT Kraków.

W ciągu dwóch lat kontrolerzy dokonali 400 tysięcy kontroli, wystawiając do tej pory 20 572 wezwań do zapłaty. Ponad połowę z nich (56,2%) udało się wyegzekwować.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More