Transport kolejowy, miejski, autobusowy i lotniczy

Autobusy linii 105 kursują z częstotliwością metra

Warszawska linia autobusowa 105 łączy Osiedle Górczewska z pętlą Browarna. Część kursów wykonywana jest jedynie do Ronda Daszyńskiego. I to właśnie na skróconym wariancie linia kursuje z niezwykle wysoką częstotliwością, prawdopodobnie najwyższą w kraju.

Od końca stycznia, w szczycie komunikacyjnym autobusy linii 105 odjeżdżają średnio co 3 minuty i 20 sekund. To częstotliwość podobna do tej znanej z drugiej linii metra. Poza szczytem pojazdy miejskiego transportu linii 105 można spotkać również bardzo często, co 7,5 minuty. – Tak wysoka częstotliwość kursowania autobusów linii 105 wynika z zainteresowania, jakim cieszy się ona na tym odcinku. Linia ta dowozi mieszkańców kilku osiedli do drugiej linii metra, stąd duże zainteresowanie – tłumaczy Wiktor Paul z biura prasowego ZTM Warszawa.

Rozkład linii 105 /Fot.ztm.waw.pl

Tak krótki czas pomiędzy kolejnymi pojazdami sprawia, że zdarzają się sytuacje, że autobusy podjeżdżają na przystanek jeden za drugim. ZTM nie widzi w tym jednak problemu – Z naszych obserwacji wynika, że w takim wypadku pasażerowie wsiadają do obu autobusów i nie jeżdżą one puste. Obserwacje potwierdzają również, że podaż miejsc w autobusach linii 105 odpowiada popytowi na tym odcinku – dodaje Wiktor Paul w rozmowie z serwisem zbiorowy.info.

Warto dodać, że Osiedle Górczewska jest połączone z Rondem Daszyńskiego jeszcze jedną linią autobusową – oznaczoną numerem 109. Ta kursuje w szczycie komunikacyjnym co 6 minut. Linie jednak mają niewielki wspólny odcinek (Ordona – Rondo Daszyńskiego).

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More