Przejście z dworca Warszawa Śródmieście na Centralny do remontu

Przejście pomiędzy dworcami Warszawa Centralna i Warszawa Śródmieście /fot.Adrian Grycuk/Wikimedia

Poseł Stanisław Tyszka wystosował interpelację do ministra infrastruktury dotyczącą planów remontu przejścia podziemnego, łączącego dworzec Warszawa Śródmieście z Dworcem Centralnym. Ministerstwo zapewnia, że obiekt będzie wyremontowany w ramach modernizacji linii średnicowej.W interpelacji poseł zwrócił uwagę na niedostateczne oznakowanie przejścia, co powoduje, że wielu pasażerów nie wie o istnieniu wygodnego łącznika pomiędzy dworcami. Ponadto zadał następujące pytania do ministra infrastruktury:

  1. Czy PKP S.A. planuje modernizację przejścia podziemnego między Dworcem Warszawa Śródmieście a Dworcem Centralnym w Warszawie?
  2. Kiedy rozpoczną się prace związane z modernizacją tego przejścia?
  3. Jaki jest szacowany koszt modernizacji?

W odpowiedzi podsekretarz stanu w MI Andrzej Bittel informuje, że modernizacja wspomnianego przejścia jest planowana w ramach przebudowy warszawskiej linii średnicowej. Inwestycja jest na etapie przygotowania dokumentacji projektowej. Orientacyjny koszt oraz zakres prac przy modernizacji przejścia będą znane po opracowaniu koncepcji programowo-przestrzennej, co ma nastąpić w IV kwartale tego roku.

Andrzej Bittel sygnalizuje również możliwość partycypowania miasta w finansowaniu przedsięwzięcia. – Powyższe informacje pozwolą też na prowadzenie ewentualnych rozmów z Urzędem Miasta Stołecznego Warszawy w zakresie współfinansowania budowy przejścia do stacji metra Centrum – pisze wiceminister.

Rozpoczęcie remontu zarówno linii średnicowej jak i omawianego przejścia planowane jest na 2020 rok.

Total
0
Shares
Zobacz również: