Transport kolejowy, miejski, autobusowy i lotniczy

Przejście z dworca Warszawa Śródmieście na Centralny do remontu

Poseł Stanisław Tyszka wystosował interpelację do ministra infrastruktury dotyczącą planów remontu przejścia podziemnego, łączącego dworzec Warszawa Śródmieście z Dworcem Centralnym. Ministerstwo zapewnia, że obiekt będzie wyremontowany w ramach modernizacji linii średnicowej.W interpelacji poseł zwrócił uwagę na niedostateczne oznakowanie przejścia, co powoduje, że wielu pasażerów nie wie o istnieniu wygodnego łącznika pomiędzy dworcami. Ponadto zadał następujące pytania do ministra infrastruktury:

  1. Czy PKP S.A. planuje modernizację przejścia podziemnego między Dworcem Warszawa Śródmieście a Dworcem Centralnym w Warszawie?
  2. Kiedy rozpoczną się prace związane z modernizacją tego przejścia?
  3. Jaki jest szacowany koszt modernizacji?

W odpowiedzi podsekretarz stanu w MI Andrzej Bittel informuje, że modernizacja wspomnianego przejścia jest planowana w ramach przebudowy warszawskiej linii średnicowej. Inwestycja jest na etapie przygotowania dokumentacji projektowej. Orientacyjny koszt oraz zakres prac przy modernizacji przejścia będą znane po opracowaniu koncepcji programowo-przestrzennej, co ma nastąpić w IV kwartale tego roku.

Andrzej Bittel sygnalizuje również możliwość partycypowania miasta w finansowaniu przedsięwzięcia. – Powyższe informacje pozwolą też na prowadzenie ewentualnych rozmów z Urzędem Miasta Stołecznego Warszawy w zakresie współfinansowania budowy przejścia do stacji metra Centrum – pisze wiceminister.

Rozpoczęcie remontu zarówno linii średnicowej jak i omawianego przejścia planowane jest na 2020 rok.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More