Transport kolejowy, miejski, autobusowy i lotniczy

Lotnisko Chopina nie ma warunków dla A380

Linie Emirates chciały by do Warszawy latał ich największy samolot – Airbus A380, jednak władze polskiego portu lotniczego nie widzą interesu w tym, aby taka maszyna lądowała codziennie na Okęciu.

– Podchodzimy do tematu po „gospodarsku”, patrząc na względy ekonomiczne i racjonalne. Oczywiście ktoś powie, że obecność A380 w danym porcie to prestiż, tylko że ten prestiż w naszym przypadku nie przekłada się na biznes – mówi Mariusz Szpikowski, prezes Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze” w rozmowie z serwisem Rynek Lotniczy.

Przyjęcie Airbusa A380 to spore wyzwanie logistyczne dla portu lotniczego. Samolot potrzebuje 2-3 rękawów dla pasażerów, a przez bramki w krótkim czasie musi przejść ponad 600 osób.

Obecnie pomiędzy Dubajem a warszawskim Okęciem codziennie lata Boeing 777-300 który dysponuje 428 miejscami dla pasażerów. Według przewoźnika jego obłożenie wynosi średni 80%, ale z miesiąca na miesiąc rośnie. Dlatego teraz Emirates chciały wprowadzić na tą linię jednego ze 100 swoich Airbusów A380.

Źródło Rynek Lotniczy

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More