Warszawa wyremontuje Swingi. Gdańsk również

Wnętrze gdańskiego Swinga /Fot. Emil Włuka

Tramwaje Warszawskie zapowiedziały rozpoczęcie napraw głównych swoich tramwajów 120Na Swing. W tym roku remont przejdzie 12 tramwajów tego typu. W Gdańsku, gdzie również eksploatuje tramwaje tego typu, planowany jest remont Swingów w przyszłym roku.

Warszawski przewoźnik będzie remontował swoje pojazdy samodzielnie. Zakres prac ma polegać na przeglądzie, czyszczeniu oraz ewentualnej wymianie i regeneracji poszczególnych podzespołów. W szczególności pracami objęte zostaną wózki, elementy konstrukcyjne podwozia, pantografy, klimatyzacja, układ napędowy, przetwornice. Przeglądowi będą poddane też oświetlenie, okna i elementy wyposażenia wewnątrz pojazdu.

W związku z planowanymi przez Tramwaje Warszawskie przeglądami zapytaliśmy przewoźnika, który jako drugi zakupił tramwaje Pesa Swing, czyli spółkę Gdańskie Autobusy i Tramwaje, o plany remontu swoich pojazdów. – W przyszłym roku planujemy gruntowny przeglądy tramwajów Pesa 120NaG Swing po 8 latach eksploatacji. Przypomnę, że umowę na dostawę 35 pojazdów podpisaliśmy w 2010 roku i jest to nowszy model niż pojazdy kupione przez Tramwaje Warszawskie – wyjaśnia Alicja Mongird, rzecznik prasowy GAiT w rozmowie z serwisem zbiorowy.info. Zakres prac będzie podobny do tego, który planowany jest przy warszawskich swingach. W przeciwieństwie do TW gdańska spółka prawdopodobnie zleci wykonanie przeglądów firmie zewnętrznej.

Poprosiliśmy GAiT o przedstawienie swojej opinii dotyczącej eksploatacji tramwajów typu 120NaG. Po ośmiu latach eksploatacji Swingów na gdańskich torach przewoźnik wyraża zadowolenie z wagonów produkcji Pesy. – Nie obserwujemy problemów z eksploatacją tramwajów Pesa 120NaG Swing – mówi Alicja Mongird.

Total
0
Shares
Zobacz również: