Bielan: do wakacji PPL będą zarządzać Lotniskiem Radom

Adam Bielan /Fot. European Parliament

Jeszcze w tym kwartale lotnisko w Radomiu może przejść pod zarząd PPL, a w ciągu następnych kilku miesięcy może rozpocząć się proces inwestycyjny – uważa Adam Bielan, wicemarszałek Senatu.

Przejęcie przez spółkę Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” zarządzania w radomskim lotnisku to kolejny krok do planowanego przez rząd przeniesienia tam części ruchu z warszawskiego Okęcia. Politycy rządzącej partii podkreślają, że może do tego dojść jeszcze przed wakacjami. – Dzisiaj to jest 80 proc. prawdopodobieństwa, że jeszcze w tym kwartale PPL stanie się podmiotem zarządzającym lotniskiem w Radomiu. W momencie, kiedy PPL formalnie przejmie zarząd nad lotniskiem, będzie można rozpisywać przetargi na budowę terminala i rozbudowę drogi startowej – powiedział Adam Bielan na konferencji parlamentarzystów PiS wicemarszałek Senatu.

Adam Bielan zaznaczył też, że jeśli te terminy zostaną dotrzymane to bardzo prawdopodobne jest, że pierwsze loty z rozbudowanego lotniska wystartują w sezonie zimowym 2019/2020.

Total
0
Shares
Zobacz również: