Prezes LOT: Okęcie trzeba będzie zamknąć, Modlin się nie nadaje

Fot.Piotrus/Wikimedia

Prezes Polskich Linii Lotniczych LOT uważa, że po otwarciu Centralnego Portu Komunikacyjnego będzie należało zamknąć zarówno Cywilną, jak i wojskową część lotniska Okęcie.

W wywiadzie dla portalu forsal.pl prezes PLL LOT Rafał Milczarski zaznaczył, że po otwarciu Centralnego Portu Komunikacyjnego nie ma sensu utrzymywania lotnisko im. Chopina. – moim zdaniem Okęcie powinno przestać działać nie tylko dla lotów cywilnych ale także wojskowych. Te tereny lepiej przeznaczyć na rozwojowe z perspektywy Polski projekty – mówi Milczarski i wymienia można zastosowanie tego terenu – Na pewno nie powinno tam powstać kolejne blokowisko. Tam mogłaby wyrosnąć np. wylęgarnia start-upów i talentów dla przyszłych dziedzin polskiej gospodarki, takie nowoczesne miasto nowych technologii.

Prezes PLL LOT odniósł się też do propozycji, aby zamiast Radomia rozbudować Port Lotniczy Modlin. Jego zdaniem port ten nie nadaje się do tej roli dopóki obowiązuje umowa Modlin – Ryanair, dzięki której port został praktycznie całkowicie zdominowany przez jednego przewoźnika. Ponadto poprawi się niedługo dojazd do Radomia za sprawą budowy obwodnicy drogowej oraz zakończeniu remontu linii kolejowej z Warszawy do Warki i Radomia.

Total
0
Shares
1 komentarz
  1. Rafał Milczarski… Kocham Radom… I tyle w temacie nt. opinii tego ‘eksperta’

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Zobacz również: