Wrocław z innej strony razem z Kolejami Dolnośląskimi

Jutro (13.05) odbędzie się pociągiem specjalnym Kolei Dolnośląskich pod hasłem “Zobacz Wrocław z innej strony”. Ma to być okazja, aby porozmawiać o zmianach, które zaszły we Wrocławiu w ostatnich latach oraz zapoznania się z inwestycjami realizowanymi na Dolnym Śląsku ze środków unijnych.

Spotkanie rozpocznie się punktualnie o godzinie 9:00 przy peronie III na dworcu Wrocław Główny, gdzie odbędzie się prezentacja nowoczesnego pociągu Kolei Dolnośląskich – 45WE Impuls, który był współfinansowany właśnie z budżetu Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego.

– Dzięki środkom pochodzącym z Unii Europejskiej byliśmy w stanie zakupić komfortowe pociągi, którymi dzisiaj można podróżować po Dolnym Śląsku. Dzień Otwarty Funduszy Europejskich to okazja, aby o tym przypomnieć i zaprezentować nowoczesny tabor Kolei Dolnośląskich. Wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnej wycieczki po Wrocławiu – mówi Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski.

Koleje Dolnośląskie zaplanowały wiele atrakcji dla osób, które 13 maja wybiorą się w bezpłatną podróż po Wrocławiu. – Podczas jazdy będziemy mogli spojrzeć na miasto z zupełnie innej perspektywy. Zobaczymy jak zmienił się Wrocław w ostatnich latach i jaki wpływ na to miały Fundusze Europejskie. Przejedziemy przez estakadę kolejową i niedostępny zwykle dla pociągów pasażerskich wysoki nasyp towarowy obwodnicy Wrocławia – dodaje członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego Jerzy Michalak.

Plan wydarzenia:
9:00 – podstawienie pojazdu na tor 5 przy peronie III st. Wrocław Główny – prezentacja pojazdu
9:50 – odjazd pociągu z Wrocławia Głównego przez Popowice, obwodnicą towarową do Siechnic
10:47 – przyjazd pociągu do Siechnic
11:20 – odjazd pociągu z Siechnic przez Brochów do Wrocławia Głównego
11:31 – przyjazd pociągu na tor 6 przy peronie III st. Wrocław Główny – ciąg dalszy prezentacji pojazdu
12:30 – zakończenie wydarzenia

Total
0
Shares
Zobacz również: