Przewoźnicy łamią ciszę nocną na lotnisku Chopina

Od marca na warszawskim Lotnisku Chopina obowiązuje cisza nocna i zakaz lotów pomiędzy 23.30 a 5.30. Jednak w ciągu niecałych 3 miesięcy zakaz złamano aż… 284 razy.

Cisza nocna obowiązuje od 25 marca. Od tego dnia nie mogą być wykonywane żadne starty lub lądowania za wyjątkiem lotów państwowych, wojskowych, medycznych czy awaryjnych. Władze lotniska wprowadziły ten zakaz aby ograniczyć uciążliwy dla mieszkańców hałas.

Zakaz jednak jest nagminnie łamany przez przewoźników – do końca maja aż 284 razy. Najczęściej ograniczenie było łamane przez PLL LOT (138 razy), Wizz Air (89 razy) oraz European Air Transport (10 razy). Znacząca część opóźnionych lotów, to odloty, które oczekiwały na skomunikowanych pasażerów.

Upilnowanie zakazu jest też utrudnione, ponieważ władze lotniska nie mają instrumentów prawnych, aby nakładać kary na przewoźników za łamanie ciszy nocnej. Ma to się zmienić, odpowiedni wniosek trafił już do Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Total
0
Shares
1 komentarz
  1. Praktycznie codziennie po 23:30 do 1:00 co kilka minut na kierunku Pruszków – Ursus startują samoloty z Okęcia. Huk nie o wytrzymania. Rano zaczynają o 5:00. Tak jest cały tydzień. Ciężko jest normalnie funkcjonować, kiedy sypia się co najwyżej 4-5 godzin na dobę.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Zobacz również: