Poznań doda jedynkę do numerów linii autobusowych

ZTM Poznań poinformował, że z początkiem nowego roku dzienne linie autobusowe, które kursują na terenie miasta, otrzymają nową numerację – przed obecnym numerem pojawi się jedynka.

Przed dotychczasowymi numerami linii autobusowych miejskich pojawi się jedynka. Linia nr 64 stanie się linią nr 164, zaś linia nr 85 – linią 185.

Zdaniem władz ZTM Poznań, zmiana numeracji to rozwiązanie perspektywiczne, ze względu na coraz większą liczbę linii autobusowych, których numery coraz bardziej zbliżają się do obecnie wykorzystywanego zakresu numeracji linii tramwajowych. Jednocześnie, przy zwolnieniu zakresu numeracyjnego obecnych linii autobusowych, można będzie uporządkować numerację linii tramwajowych specjalnych, czy tymczasowych.

– Głównym celem wprowadzanego od kilkunastu lat systemu numeracji linii jest zintegrowanie oraz zwiększenie przejrzystości systemu transportu zbiorowego w aglomeracji poznańskiej – wyjaśnia Wojciech Miechowicz, zastępca dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego ds. Publicznego Transportu Zbiorowego.

Zmiany wejdą w życie 1 stycznia, ale w przypadku uruchamiania nowych linii w tym roku, otrzymają one już nowe numery. Zmiana numeracji nie odbędzie się w ciągu jednego dnia. W celu ograniczenia kosztów tabliczki z rozkładami jazdy na przystankach będą wymieniane stopniowo.

Total
0
Shares
Zobacz również: