Rzeszów. Darmowe przejazdy dla zagranicznych studentów?

Władze Rzeszowa chcą wprowadzić darmowe przejazdy dla studentów z zagranicy. Ma być to jeden z argumentów, który ma przekonać przyszłych żaków do wyboru tego miasta.

Na najbliższej sesji Rady Miasta Rzeszowa omawiany będzie projekt prezydenta miasta, który chce wprowadzić darmowe przejazdy transportem miejskim dla studentów z zagranicy. Z nowej ulgi mogliby skorzystać jedynie studenci uczelni, które swoją siedzibę mają na terenie miasta. Listę uprawnionych studentów miałyby przekazywać do Zarządu Transportu Miejskiego władze uczelni. ZTM zapisywałby bezpłatny bilet okresowy na Rzeszowskiej Karcie Miejskiej. – Ulga ta, to sposób na promocję miasta i jest czynnikiem miastotwórczym – napisano w uzasadnieniu projektu uchwały.

Sceptyczni wobec pomysłu prezydenta miasta są radni Prawa i Sprawiedliwości. – Nikt z zagranicy nie przyjedzie tu przecież studiować tylko dlatego, że będzie za darmo jeździł autobusem – mówi Marcin Fijołek, przewodniczący klubu PiS w rozmowie z Gazetą Wyborczą.

Obecnie w Rzeszowie studiuje ok. 2 tysięcy studentów z zagranicy m.in. z Ukrainy, Białorusi, Mołdawii, Hiszpanii i Turcji.

Total
0
Shares
Zobacz również: