Który autobus/tramwaj jest przyjazny niepełnosprawnym? Dziś konsultacje

Dzisiaj na pętli tramwajowo-autobusowej Cmentarz Wolski mieszkańcy będą mogli wyrazić swoje zdanie na temat udogodnień stosowanych w pojazdach komunikacji miejskiej. ZTM Warszawa organizuje konsultacje, aby lepiej określić wymagania w kolejnych przetargach.

W godzinach 11.00 – 14.00 na pętli będą stały cztery autobusy (Solaris Urbino 18 Electric, Mercedes Conecto G, MAN Lion’s City Hybrid, Solaris Alpino) oraz trzy tramwaje (dwa rodzaje Jazz-ów i Swing). Wybrane zostały te, które są wyposażone w najnowsze rozwiązania związane z obsługą pasażerów niepełnosprawnych. Rozwiązania te dotyczą między innymi aranżacji wnętrz, sposobu oznakowania i rozwiązań funkcjonalnych. – Będziemy prosili o ocenę tych rozwiązań. Chcemy zebrać uwagi, które pozwolą wypracować propozycje zapisów w opisie przedmiotu zamówienia w przetargach na zakup taboru i usług przewozowych. Wykorzystamy je także w przypadku możliwości technicznych do ewentualnych modernizacji wnętrza już użytkowanych pojazdów – zapewniają przedstawiciele ZTM Warszawa.

Na miejscu będą pracownicy przewoźników oraz ZTM, którzy oprowadzą i opowiedzą o prezentowanych na pętli pojazdach. ZTM zadba też o dostępność na miejscu tłumaczy języka migowego.

Total
0
Shares
Zobacz również: