Dwie nowe linie metra w ciągu najbliższych kilku lat?

Zdjęcie ilustracyjne/Fot. Kacper Rompca

Zbliżają się wybory samorządowe, a wraz z nimi pojawia się coraz więcej niecodziennych obietnic wyborczych. Tym razem jeden z kandydatów na prezydenta Warszawy zapowiedział budowę dwóch nowych linii metra.

Rangę metra w obsłudze transportowej miasta podkreśla kandydat Zjednoczonej Prawicy – Patryk Jaki. Zapowiada on, że w przypadku wyboru na stanowisko prezydenta Warszawy rozpocznie budowę aż dwóch nowych linii metra. – “Jak zostanę prezydentem miasta stołecznego Warszawy, to rozpocznę budowę dwóch nowych linii metra jednocześnie” – oświadczył Jaki. “To są plany naprawdę możliwe i realne do zrealizowania i my je zrealizujemy. To będzie jedno z moich najważniejszych zadań, jak zostanę prezydentem miasta stołecznego Warszawy” – powiedział Patryk Jaki.

Kandydat na prezydenta stolicy wskazuje, że Warszawa ma mniej kilometrów linii metra niż podobne do Warszawy liczbą ludności Praga i Budapeszt . Jego zdaniem Warszawa powinna dościgać inne miasta jeśli chodzi o wielkość sieci tego środka transportu. Według Patryka Jakiego w ostatnim okresie nie wykonano projektów budowy kolejnych linii. – “Nigdzie w żadnym dużym mieście nie robi się tak, że przez ponad dekadę nie projektuje się kolejnych istotnych linii komunikacyjnych” – powiedział Patryk Jaki.

Według planu Patryka jakiego III linia metra miałaby prowadzić z Białołęki w kierunku Wilanowa, zaś IV linia z Marysina Wawerskiego na Ursus. Ponieważ są to deklaracje przedwyborcze do informacji o budowie nowych linii metra trzeba jednak podchodzić z dużą ostrożnością. To , kiedy i czy w ogóle powstaną proponowane nowe linie, zweryfikują najbliższe lata.

Propozycja układu linii metra
Total
0
Shares
Zobacz również: