Transport kolejowy, miejski, autobusowy i lotniczy

Dwie nowe linie metra w ciągu najbliższych kilku lat?

Zbliżają się wybory samorządowe, a wraz z nimi pojawia się coraz więcej niecodziennych obietnic wyborczych. Tym razem jeden z kandydatów na prezydenta Warszawy zapowiedział budowę dwóch nowych linii metra.

Rangę metra w obsłudze transportowej miasta podkreśla kandydat Zjednoczonej Prawicy – Patryk Jaki. Zapowiada on, że w przypadku wyboru na stanowisko prezydenta Warszawy rozpocznie budowę aż dwóch nowych linii metra. – „Jak zostanę prezydentem miasta stołecznego Warszawy, to rozpocznę budowę dwóch nowych linii metra jednocześnie” – oświadczył Jaki. „To są plany naprawdę możliwe i realne do zrealizowania i my je zrealizujemy. To będzie jedno z moich najważniejszych zadań, jak zostanę prezydentem miasta stołecznego Warszawy” – powiedział Patryk Jaki.

Kandydat na prezydenta stolicy wskazuje, że Warszawa ma mniej kilometrów linii metra niż podobne do Warszawy liczbą ludności Praga i Budapeszt . Jego zdaniem Warszawa powinna dościgać inne miasta jeśli chodzi o wielkość sieci tego środka transportu. Według Patryka Jakiego w ostatnim okresie nie wykonano projektów budowy kolejnych linii. – „Nigdzie w żadnym dużym mieście nie robi się tak, że przez ponad dekadę nie projektuje się kolejnych istotnych linii komunikacyjnych” – powiedział Patryk Jaki.

Według planu Patryka jakiego III linia metra miałaby prowadzić z Białołęki w kierunku Wilanowa, zaś IV linia z Marysina Wawerskiego na Ursus. Ponieważ są to deklaracje przedwyborcze do informacji o budowie nowych linii metra trzeba jednak podchodzić z dużą ostrożnością. To , kiedy i czy w ogóle powstaną proponowane nowe linie, zweryfikują najbliższe lata.

Propozycja układu linii metra
Źródło portal samorządowy

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More