Ustka. Darmowa komunikacja dla mieszkańców i wybranych turystów

Maksymalnie w czwartek, 12 lipca ruszą dwie linie komunikacji miejskiej w Ustce. Po uzdrowisku bezpłatnie będą mogli jeździć mieszkańcy, niepełnosprawni oraz turyści, ale nie wszyscy.

Uruchomienie komunikacji miejskiej w 15-tysięcznej Ustce ma charakter pilotażowy. Autobusy będą kursować po miasteczku do 24 września. Jeżeli system spełni oczekiwania władz miasta, urzędnicy będą analizować możliwość dalszego funkcjonowania systemu komunikacji miejskiej.

Na zlecenie władz miasta, komunikację miejską będzie obsługiwać PKS Słupsk. Z uwagi na małe szerokości jezdni w centrum miasta jedną z linii obsługiwał będzie minibus posiadający od 12 do 35 miejsc siedzących. Drugim pojazdem będzie pełnowymiarowy autobus. Autobusy będą kursować nie rzadziej niż co 60 minut, w godz. od 6.00 do 20.00 w dni powszednie, niedziele i święta. Pojazdy będą jednolicie oznakowane, także naklejkami identyfikującymi miasto Ustka.

Przejazdy autobusami będą bezpłatne dla mieszkańców, osób niepełnosprawnych (niezależnie od miejsca zamieszkania) oraz niektórych turystów. Odwiedzający będą mogli korzystać z autobusów bez opłat jedynie w przypadku uiszczenia opłaty uzdrowiskowej. Dokumentem potwierdzającym uprawnienia do bezpłatnego przejazdu będzie dowód uiszczenia opłaty.

Total
0
Shares
Zobacz również: