Podróż busem do Niemiec – czy obowiązuje mnie kwarantanna?

Rozpoczynasz pracę w Niemczech lub wracasz po wolnym okresie? Pamiętaj, że w czasie pandemii w różnych krajach obowiązują różne obostrzenia oraz inne przepisy dotyczące osób przyjeżdżających z zagranicy. Jak wygląda u naszych zachodnich sąsiadów? Czy wjeżdżając busem do Niemiec, musisz poddać się kwarantannie?

Wjazd do Niemiec w czasie pandemii – co trzeba wiedzieć?

Każda osoba, która planuje wjazd do Niemiec musi w pierwszej kolejności sprawdzić, w jakim obszarze znajduje się kraj, z którego zamierza przyjechać do tego kraju. Niemieckie władze podzieliły zagraniczne kraje na trzy strefy:

  • obszar podwyższonego ryzyka;
  • obszar o szczególnie dużym ryzyku związanym z wysoką liczbą zakażeń,
  • obszar o szczególnie dużym ryzyku związanym z mutacjami.

Aktualnie, czyli w lutym 2021 roku Polska jest traktowana jako obszar podwyższonego ryzyka. Sytuacja oczywiście może się zmienić, a kontrolować można ją na stronie niemieckiego Instytutu Roberta Kocha, gdzie dostępne są w językach niemieckim i angielskim.

Z czym wiąże się wjazd do Niemiec?

Jako że Polska należy do państw, które w niemieckich kryteriach znalazły się w obszarze podwyższonego ryzyka, wjazd do Niemiec może wiązać się z odbyciem dziesięciodniowej kwarantanny, z której można zostać zwolnionym po 5 dniach, po otrzymaniu negatywnego wyniku testu na Covid-19. Osoby wjeżdżające do Niemiec z obszaru podwyższonego ryzyka, są obowiązane do wykonania testu bezpośrednio po wjeździe do kraju lub najpóźniej na 48 godzin przed przyjazdem.

Niemcy nie prowadzą regularnych kontroli na przejściach granicznych, jednak osoby planujące przyjazd do ich kraju muszą zarejestrować się na stronie http://www.einreiseanmeldung.de, która dostępna jest również w języku polskim. W razie problemów technicznych można również przygotować papierową deklarację wjazdu do Niemiec.

Codzienne busy do Niemiec – recepta na kwarantannę

W obecnej sytuacji niezwykle trafionym rozwiązaniem okazały się codzienne busy do Niemiec, które stały się już normą w firmach przewozowych, oferujących wysoką jakość usług. Wiedząc, że nie unikniesz kwarantanny, możesz spokojnie zaplanować swój wyjazd właśnie dzięki temu, że busy kursują codziennie. Wystarczy, że po w formularzu rezerwacji biletu na przejazd w skażesz konkretny termin.

Takie rozwiązanie umożliwi Ci spięcie ze sobą wszystkich terminów, tj. przyjazdu do Niemiec, początku kwarantanny i daty rozpoczęcia pracy.

Inne plusy tego rozwiązania

Oprócz tego, że dzięki codziennym busom przyjedziesz do Niemiec w terminie, który pozwoli Ci odbyć kwarantannę przed rozpoczęciem pracy, będziesz mógł także wrócić do domu zaraz po zakończeniu pracy lub rozpoczęciu urlopu – bez konieczności zmarnowania choćby jednego dnia na czekanie na rozkładowy bus. Codzienne busy do Niemiec oferuje firma https://www.poeuropie.pl/. Gwarantuje ona nowoczesną flotę pojazdów oraz kursy door to door – czyli spod domu pod adres, który wskażesz w formularzu zamówienia. Rozwiązanie to likwiduje konieczność uporczywych przesiadek.

Total
11
Shares
Zobacz również: