Nowy pociąg dla Metra Warszawskiego padł ofiarą graficiarzy w Czechach

Fot. Czeska Policja

Przechodzący obecnie jazdy próbne nowy pociąg Varsovia dla Metra Warszawskiego padł ofiarą graficiarzy. Straty wynoszą około 60 tysięcy złotych.

Skoda Varsovia od kilku tygodni znajduje się na torze doświadczalnym w czeskim Velimiu (kraj środkowoczeski). Producent dokonuje tam testów wymaganych przed dostarczeniem jednostki do Metra Warszawskiego.

W nocy z 28 na 29 marca na teren toru weszli graficiarze, którzy uszkodzili nowy skład metra. Varsovia została popisana w kilku miejscach, zarówno od przodu, jak i na obu burtach pojazdu. Jak informuje policja kraju środkowoczeskiego, straty wynoszą 300 tysięcy koron czeskich, czyli około 60 tysięcy złotych.

To drugi przypadek pomalowania wagonów stojących na terenie toru doświadczalnego w marcu. Policjanci nadal poszukują bowiem sprawców uszkodzenia pociągów z początku miesiąca.

Nowy skład dla Warszawskiego metra testowany jest od końca ubiegłego roku. Najpierw przechodził testy na terenie fabryki Skody w Pilźnie. Teraz jednostka testowana jest na torze doświadczalnym w Velimiu. Po ich zakończeniu Varsovia będzie odbywać jazdy testowe po infrastrukturze metra w Pradze, a następnie w Warszawie.

Czeski producent taboru ma dostarczyć do Warszawy 37 sześciowagonowych pojazdów metra. Podpisana umowa zakłada też prawo opcji na dostawę 8 kolejnych sztuk.

Total
26
Shares
Zobacz również: