Od czego zależy cena ubezpieczenia OC auta?

Dla kierowców jednym z ważniejszych argumentów przy wyborze polisy jest to, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu, przyczepy czy też innych pojazdów. Obowiązkowa ochrona jest konieczna, ale okazuje się, że można znacznie obniżyć jej cenę. Na nią wpływa wiele czynników takich jak na przykład bezszkodowa jazda, wiek kierowcy, miejsce zamieszkania, a nawet marka samochodu. Jak widać, ubezpieczenie samochodu, choć konieczne i obowiązkowe wcale nie musi być dużym obciążeniem dla budżetu. W poszukiwaniu takich pakietów jak OC AC Assistance NNW warto więc sprawdzać dostępne w sieci rankingi i porównywarki.

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu?

Kierowców elektryzuje cena OC samochodu i bardzo często reklamy firm też koncentrują się na podawaniu kwot za polisę. Towarzystwa ubezpieczeniowe prześcigają się w atrakcyjnych propozycjach, bo przecież chodzi o to, by przyciągnąć jak najwięcej klientów), którzy coraz bardziej świadomie analizują rynek. Warto więc wiedzieć, że jest szereg czynników, które wpływają na cenę OC. Zniżki za bezszkodową jazdę to tylko jeden z ważniejszych elementów, ale warto pamiętać, że ubezpieczyciel bierze boi uwagę też inne czynniki. Jest też szereg aspektów, które mogą spowodować podwyżkę składki na kolejny rok.

Znajdź najlepsze ubezpieczenie samochodu – OC AC Assistance NNW

Ubezpieczenie OC lub na przykład przyczepy https://www.ubezpieczeniaonline.pl/komunikacyjne/a/jak-kupic-i-ile-kosztuje-ubezpieczenie-oc-przyczepy-samochodowej/489.html to dość spory wydatek. Wysokość składki jest natomiast efektem działania różnych czynników związanych zarówno z kierowcą, jak i pojazdem. Na koszt ubezpieczenia samochodu będzie więc wpływać wiek właściciela, liczba lat za kierownicą, historia szkodowości, a także miejsce zamieszkania czy stan cywilny. Poza tym towarzystwa biorą pod uwagę też wiek i markę samochodu oraz pojemność silnika.

Ubezpieczenie OC w najlepszej cenie

Gdy decydujemy się na ubezpieczenie auta – na przykład tak popularne OC AC Assistance, musimy wiedzieć, że cena jest wymierną wielu rzeczy i dlatego właśnie czasem ciężko porównać oferty różnych towarzystw, a w popularnych porównywarkach jesteśmy zmuszeni do tego, by podać szereg informacji dotyczących kierowcy i pojazdu. Dodatkowo obecnie na cenę ubezpieczenia samochodu wpływać będą także posiadane punkty karne i ogólnie historia drogowych zdarzeń. Tym samym poza liczną spowodowanych szkód komunikacyjnych ważne jest też doświadczenie za kierownicą. Mniej kosztuje OC dla kierowcy, który ma prawo jazdy kilka lub kilkanaście lat od polisy początkującego. Dlatego właśnie to młodzi mają największe problemy, by znaleźć tanie ubezpieczenie samochodu. Krótki staż za kierownicą sprawia, że są mało wiarygodni dla większości ubezpieczycieli, którzy traktują ich jako czynnik ryzyka na drodze. Niestety ten stan potwierdzają też statystyki, które w ubezpieczeniu OC są bardzo istotnym argumentem.

Cena polisy OC będzie zależeć również od miejsca zamieszkania. Tu kalkulację składki również przeprowadza się na podstawie ryzyka powstania szkody. Chodzi tu o statystyki wypadkowe, natężenie ruchu drogowego w miejscu zamieszkania czy w najbliższej okolicy właściciela auta, liczbę zarejestrowanych pojazdów, a nawet ukształtowanie terenu. Na tanie ubezpieczenie samochodu mogą więc liczyć mieszkańcy bezpiecznych regionów Polski a czasem nawet konkretnej dzielnicy w mieście. Na zniżki OC, Assistance NNW mogą też liczyć kierowcy, którzy mają rodzinę. Są uważani przez ubezpieczycieli za bardziej ostrożnych, a tym samym za mniej ryzykownych na drodze.

Total
0
Shares
Zobacz również: