Europalety – podstawa transportu

Palety euro lub palety epal, obie nazwy są poprawne i stosowane zamiennie od wielu lat służą do transportu różnego rodzaju towarów. Palety dają możliwość w sposób bezpieczny i dosyć wygodny transportowania rzeczy bez obaw o ich uszkodzenie, pęknięcie czy stłuczenie. Euro palety znajdują swoje zastosowanie, także w magazynach firm bo dzięki ich wygodny kształtom kwadratu bez problemu można na nich także przechowywać różne rzeczy, a także stawiać je jedna na drugą, dzięki czemu nie zajmują dużo miejsca. Euro palety są wytrzymałe i stabilne, wykonane z drewna oraz wykorzystywane wielokrotnie. Dzięki tym cechom można dbać o środowisko i nie przyczyniać się do produkcji niepotrzebnych odpadów. Określenie epal i euro to określenie jakości palety, do transportu używane są tylko takie i po tych oznaczeniach można wiedzieć, że paleta jest autentyczna. W przypadku uszkodzenia palety są one wysyłane do firm, które posiadają licencję epal, czyli oznacza to, że mają uprawnienia do naprawy takich palet.

Jakie jest zastosowanie europalety?

Oprócz już wyżej wspomnianych zaletach palet epal w transporcie czy przechowywaniu towarów w magazynach palety epal posiadają inne ciekawe zastosowania. Mianowicie euro palety, które już nie nadają się do użytku w transportowaniu towarów ani ich przechowywania wiele osób wykorzystuje jako meble. Oczywiście najpierw palety używane odnawiają, a później przerabiają na konkretny mebel. Z euro palety można stworzyć wygodne łóżko z zagłówkiem, fotele, kanapy ogrodowe oraz inne ciekawe ozdoby w domu czy ogrodzie.

Jakie wymiary posiadają palety euro oraz z czego są wykonane ?

Palety epal z racji na wykorzystywanie ich międzynarodowo w transporcie i przechowywaniu muszą spełniać określone kryteria wymiarów, a także wagi oraz udźwigu. Palety wykonywane są z odpowiednio przygotowanego drewna, standardowa paleta euro waży 25 kg, oraz posiada wymiar 1,20 x 800 x 144 milimetrów. euro palety dzielą się na trzy kategorie, które jasno określają ich stan techniczny :

  • paleta euro jasna, to określenie palety, która nie posiada żadnych uszkodzeń
  • europaleta średnia, to określenie palety, która posiada delikatne uszkodzenia
  • paleta epal ciemna, to określenie palety, która posiada widoczne ślady użytkowania, zniszczenia, jednak nadal może być używana i bezpiecznie stosowana do transportu czy przechowywania na niej towaru

Dzięki swojej stabilnej konstrukcji na euro palecie można trzymać ciężkie towary. Euro palety posiadają wiele zalety oprócz wystandaryzowanych wymiarów, dają możliwość wygodnego transportu i przechowywania w magazynach. Również dzięki certyfikowanym miejscom napraw można mieć pewność, że zużyta paleta zostanie naprawiona w sposób właściwy i według ogólnych standardów.

palety euro
Total
0
Shares
Zobacz również: