Narty dla początkujących – czy warto kupić online?

Chcesz kontynuować swoją przygodę na stoku i kupić swoje pierwsze narty dla początkujących? Zastanawiasz się, czy zrobić to online, czy może jednak w sklepie stacjonarnym? Podpowiadamy!

Na co zwrócić uwagę, kupując narty?

Chcesz kupić swoje pierwsze narty dla początkujących? To dobra decyzja, szczególnie jeśli wydajesz dużo pieniędzy na ich regularne wypożyczanie. Trzeba jednak wziąć pod uwagę ich regularną pielęgnację oraz dobór odpowiedniego modelu na start.

Kluczową kwestią jest dobór nart do swoich umiejętności na stoku. Dla początkujących będą to raczej szersze i dłuższe modele. Im węższe, tym lepiej się na nich rozpędzić, dlatego polecane są osobom, które lubią szybsze zjazdy. Długość nart zależy od wielu czynników, m.in. wzrostu i wagi, a nie tylko stylu jazdy. Do tego trzeba wziąć pod uwagę ich sztywność. To ona ma wpływ na to, z jaką siłą trzeba wykonać skręt. 

Pod względem technicznym bardzo ważne jest to, aby narty dla początkujących miały odpowiedni kształt. Kluczowe są tu: rocker i camber. Pierwsza wartość świadczy o wygięciu narty na ich końcach, a druga dotyczy środka powierzchni, kiedy nie jest ona obciążona. Podczas zakupu na pewno spotkasz się z kolejnym terminem, który odnosi się do taliowania w nartach. To gwarantuje lepszą przyczepność, stabilizację i utrzymanie równowagi. Im większe wcięcia, tym bardziej zaskakujące i zaawansowane skręty można wykonać. 

Oczywiście istotny jest wybór nart dla początkujących od sprawdzonego producenta, który stosuje wiele nowoczesnych technologii produkcji. Sprawia to, że jazda może okazać się jeszcze łatwiejsza i przyjemniejsza. Sprawdź modele nart dla początkujących na stronie Ski Race Center: https://skiracecenter.pl/4-narty.

Online czy stacjonarnie – jak kupić narty dla początkujących?

Na pozór narty dla początkujących najłatwiej kupić przez internet. Poniekąd jest to prawda, jeśli oczywiście wiesz, czego szukasz. Tak jak w przypadku zakupu pierwszego roweru czy też auta używanego, zdecydowanie lepiej go zobaczyć i skonsultować się z osobą, która go sprzedaje. Nie zawsze warto się kierować tylko ceną. Narty to spora inwestycja, dlatego powinna być przemyślana i dopasowana do potrzeb. Właśnie dlatego lepiej odwiedzić sklep, w którym pracują doświadczone osoby. Pomogą one dobrać najlepszy model, znając dokładnie Twoje preferencje, styl jazdy, doświadczenie oraz wagę i wzrost. W przypadku bardziej zaawansowanych nart liczy się także wybór odpowiedniego rodzaju. Na rynku jest wiele modeli, które znacznie się od siebie różnią. Wybiera się je pod względem stylu jazdy, np. do ostrej i szybkiej jazdy po dość stromym terenie wybiera się narty race. Na początek wystarczy easycarver, allround czy też All Mountain. Na miejscu, czyli w sklepie stacjonarnym, możesz też na bieżąco zadawać pytania na temat konkretnego produktu. Rozwiejesz swoje wątpliwości. W Ski Race Center możesz liczyć na pomoc, zarówno stacjonarnie, jak i w sklepie internetowym: https://skiracecenter.pl/.

Jeśli już będziesz chciał kupić narty dla początkujących przez internet, upewnij się, że dany sklep ma wieloletnie doświadczenie, umożliwia bezproblemowy zwrot produktu (lub wymianę), a także może pochwalić się pozytywnymi opiniami w sieci. 

Na to uważaj, kupując narty przez internet!

Przede wszystkim uważaj na to, aby narty dla początkujących nie były używane. Tak jak inny sprzęt sportowy, ulega on naturalnemu zniszczeniu, ponieważ jest on intensywnie użytkowany. Szczególnie dotyczy to osób, które wybierają się na ekstremalne zjazdy, a warunki nie są sprzyjające. Im twardsze podłoże, pojawiające się kamyczki czy nawet siarczysty mróz, tym większa szansa na to, że powierzchnia będzie się ścierać i naturalnie zużywać. 

Niestety, kupując używane narty przez internet, nie masz stuprocentowej pewności, gdzie konkretnie były użytkowane. Właśnie dlatego ślizg może mieć spore ubytki. W dodatku tego typu sprzęt sportowy ma swoją żywotność. W zależności od stylu jazdy, jakości tras (o czym wspominaliśmy wcześniej), a także sposobu pielęgnacji, możesz trafić zarówno na lepszy, jak i gorszy egzemplarz. Lepszym wyborem jest odwiedzić sklep stacjonarny, aby dobrać idealne narty dla początkujących. Specjaliści na miejscu pomogą Ci pod względem technicznym, a także będą mieli więcej informacji na Twój temat, aby dopasować model do stylu jazdy, wzrostu czy wagi. 

Total
0
Shares
Zobacz również: