Videomaty zrewolucjonizują zakup biletów? Polregio uruchamia pierwsze urządzenia

Regionalny przewoźnik Polregio wprowadza niespotykaną na polskiej kolei nowinkę techniczną. W dwóch miejscach w Polsce uruchomił videomaty, czyli nowe urządzenia do sprzedaży biletów. Czym są i jak się je obsługuje?

Videomaty z funkcją e-kasjera to nowe urządzenia Polregio, w których można kupić bilety przewoźnika. W przeciwieństwie do biletomatów, w videomacie pasażer nie jest zdany sam na siebie przy zakupie biletu. W samoobsługowym urządzeniu istnieje bowiem możliwość otrzymania wsparcia ze strony pracownika call center. Osoba, z którą można połączyć się przez videomat, pomoże pasażerowi w doborze odpowiedniej oferty. Podróżnemu pozostanie potem tylko zapłacić za bilet.

Co ciekawe, to Polregio jest pomysłodawcą tego innowacyjnego rozwiązania. Spółka sfinansowała także powstanie pierwszych urządzeń. Pierwsze videomaty mają zostać uruchomione już dziś (12 października) na dworcach Łódź Widzew i Świnoujście. Docelowo w pierwszym etapie videomaty pojawią się na 10 mniejszych oraz większych dworcach kolejowych. Przez kilka miesięcy funkcjonowanie urządzeń będzie obserwowane i oceniane. Jeśli videomaty się sprawdzą, przewoźnik planuje intensywny rozwój ich sieci. W ciągu czterech miesięcy zaplanowano nawet uruchomienie w nich sprzedaży biletów wszystkich przewoźników.

Total
1
Shares
Zobacz również: