Prześcieradło wykończone gumką – za i przeciw

Komfort snu ma niebagatelne znaczenie dla funkcjonowania organizmu ludzkiego w ciągu dnia. Aby go zapewnić, należy zaopatrzyć swoją sypialnię w odpowiednich gabarytów łóżko z wygodnym materacem oraz dobrej jakości pościel i prześcieradło. To ostatnie wydaje się najmniej istotnym elementem wyposażenia miejsca nocnego wypoczynku, tymczasem nieodpowiednio dobrane może być przyczyną bezsennej nocy.

Któż chociaż raz w życiu nie odczuł uczucia dyskomfortu związanego z gnieceniem się tkaniny i tworzeniem fałd nieprzyjemnie uciskających ciało? Doskonałym rozwiązaniem tego problemu będzie zakup prześcieradła, na którego obrzeżach wszyto gumkę pozwalającą mu idealnie przylegać do materaca i zapobiegać marszczeniu materiału.

Panaceum na pobrudzony materac

Prześcieradła, których obrzeża obszyto gumką to nie tylko wygoda podczas snu, ale także skuteczna ochrona materaca przed nieestetycznymi i trudnymi do usunięcia plamami. Tego typu produkty – w odróżnieniu od klasycznych prześcieradeł, które częstokroć zsuwają się z łóżka – stanowią barierę zabezpieczającą materac zarówno przed wszelkimi zabrudzeniami, jak i uszkodzeniami jego powierzchni. To rozwiązanie, które znacznie wydłuża żywotność każdego materaca i chroni domowy budżet, nie narażając domowników na jego przedwczesną wymianę.

Prześcieradło zaopatrzone w gumkę – kłopotliwe nakładanie na materac

Decydując się na prześcieradła z gumką, na początkowym etapie użytkowania czasami możemy natrafić na drobne trudności w nakładaniu na materac, przez co czynność ta staje się dosyć czasochłonna. Osoby przyzwyczajone do klasycznych prześcieradeł mogą mieć problem ze zidentyfikowaniem ich krótszych i dłuższych boków. Jest to jednak kwestia wprawy, której z upływem czasu każdy ścielący łóżko z pewnością nabierze i zapomni o tej drobnej niedogodności.

Sztuka składania i przechowywania prześcieradła

Uciążliwe dla nabywców prześcieradła wyposażonego w gumkę może być także jego składanie oraz przechowywanie w bieliźniarce. Wszyta gumka osobom niemającym doświadczenia w obchodzeniu się z tego typu prześcieradłem często sprawia niewielki kłopot. Złożenie go w kostkę jest bowiem nieco trudniejsze niż tradycyjnego prześcieradła, a poskładane nieumiejętnie prezentuje się na półce niezbyt estetycznie. Nie jest to jednak problem nie do rozwiązania. Aby szafa każdego nabywcy prześcieradła prezentowała się nienagannie, wystarczy jedynie kilkukrotne przećwiczenie tej czynności. Pomocne mogą się okazać filmiki instruktażowe, które w dużej liczbie można znaleźć w sieci.

Total
0
Shares
Zobacz również: