Dworzec PKS w Augustowie nadal nie sprzedany

Dworzec w Augustowie /Fot. Google Street View

Po raz piąty Podlaska Komunikacja Samochodowa Nova próbowała sprzedać należący do siebie PKS w Augustowie. I tym razem nikt nie był zainteresowany zakupem mimo, iż cena była już dużo niższa od początkowej.

Cena nieruchomości w ostatnim przetargu wynosiła 2,3 mln zł, podczas gdy w czerwcu ubiegłego roku, gdy PKS Nova próbowała pierwszy raz sprzedać obiekt było to 3,25 mln złotych.

Dworzec w Augustowie ma powierzchnie ok. 0,34 ha i znajduje się w ścisłym centrum miasta. PKS Nova przygotował dla kupującego dwie alternatywy. Nabywca mógł kupić dworzec z opcją dzierżawy przez PKS dwóch stanowisk autobusowych i obiektu na kasę biletową. Drugim rozwiązaniem było nabycie nieruchomości bez dzierżawy. W tym przypadku jednak, PKS Nova chciała opuścić teren do końca kwietnia 2018 roku. Na razie nie wiadomo czy PKS Nova podejmie szósta próbę sprzedaży.

Sprzedaż dworca od początku budziła wątpliwości Burmistrza Augustowa, który uważa, że w PKS Nova powinna zadbać o miejsce do zatrzymywania się autobusów. W mieście nie ma innych, odpowiednich do tego miejsc.

PKS Nova powstała w styczniu 2017 r. z połączenia pięciu podlaskich spółek PKS podległych samorządowi województwa podlaskiego w: Białymstoku, Suwałkach, Łomży, Siemiatyczach i Zambrowie. Powodem połączenia była chęć podniesienie konkurencyjności spółek oraz uchronienie ich przed upadkiem. PKS Nova ma ok. 500 autobusów i zatrudnia blisko 950 osób.

Total
0
Shares
Zobacz również: