Autobusy zastępcze będą szybsze niż tramwaje

Zawieszone linie tramwajowe były obsługiwane najstarszym taborem MPK /fot.Hubar/wikimedia

Od dziś zawieszone zostaną łódzkie linie tramwajowe 45 do Zgierza i 46 do Ozorkowa. Mieszkańcy mogą się jednak cieszyć, bo autobusy będą jeździły szybciej niż tramwaje.

Zlecona przez MPK Łódź ekspertyza dotycząca sieci trakcyjnej na linii tramwajowej do Zgierza i Ozorkowa wykazała bardzo zły stan przewodu jezdnego, który zagraża bezpiecznemu prowadzeniu przewozów. W związku z tym trzeba było w trybie pilnym wycofać tramwaje z tego fragmentu sieci tramwajowej.

Uruchomione zostaną autobusowe linie zastępcze, które pojadą szybciej niż dotychczas tramwaje. – Czas przejazdu ulegnie skróceniu. Ze Zgierza do Łodzi zajmie około 10-15 minut, z Ozorkowa do Łodzi około 40 minut – zapewnia Renata Karolewska z Urzędu Miasta Zgierza. A wszystko dlatego, że tramwajowe linie podmiejskie MPK Łódź są w tak złym stanie technicznym, że na wielu odcinkach obowiązuje znaczne ograniczenie prędkości, nawet do 10 km/h.

Linia nr 46 prowadząca do Ozorkowa liczy ok. 30 km i jest najdłuższą linią tramwajową w Polsce. Rozkładowo tramwaje na jej pokonanie potrzebowały aż 120 minut.

Total
0
Shares
Zobacz również: