Transport kolejowy, miejski, autobusowy i lotniczy

Autobusy zastępcze będą szybsze niż tramwaje

Od dziś zawieszone zostaną łódzkie linie tramwajowe 45 do Zgierza i 46 do Ozorkowa. Mieszkańcy mogą się jednak cieszyć, bo autobusy będą jeździły szybciej niż tramwaje.

Zlecona przez MPK Łódź ekspertyza dotycząca sieci trakcyjnej na linii tramwajowej do Zgierza i Ozorkowa wykazała bardzo zły stan przewodu jezdnego, który zagraża bezpiecznemu prowadzeniu przewozów. W związku z tym trzeba było w trybie pilnym wycofać tramwaje z tego fragmentu sieci tramwajowej.

Uruchomione zostaną autobusowe linie zastępcze, które pojadą szybciej niż dotychczas tramwaje. – Czas przejazdu ulegnie skróceniu. Ze Zgierza do Łodzi zajmie około 10-15 minut, z Ozorkowa do Łodzi około 40 minut – zapewnia Renata Karolewska z Urzędu Miasta Zgierza. A wszystko dlatego, że tramwajowe linie podmiejskie MPK Łódź są w tak złym stanie technicznym, że na wielu odcinkach obowiązuje znaczne ograniczenie prędkości, nawet do 10 km/h.

Linia nr 46 prowadząca do Ozorkowa liczy ok. 30 km i jest najdłuższą linią tramwajową w Polsce. Rozkładowo tramwaje na jej pokonanie potrzebowały aż 120 minut.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More