Wypadek pociągu KŚ “Ornak” w Szaflarach

Skutki wypadki /Fot.Tomasz Karp/Twitter

Dziś około godziny 10:55, w miejscowości Szaflary w powiecie nowotarskim doszło do zderzenia busa z pociągiem osobowym Kolei Śląskich “Ornak” z Katowic do Zakopanego. W wypadku poszkodowana została jedna osoba.

Do zderzenia doszło z winy 72-letniego kierowcy busa, który najprawdopodobniej zignorował sygnały świetlne i dźwiękowe na na niestrzeżonym przejeździe kolejowym kategorii C w Szaflarach, wjeżdżając wprost pod pędzący pociąg Kolei Śląskich. Jedynym rannym był kierowca busa, który trafił do szpitala. W chwili wypadku bus jechał bez pasażerów. Pociągiem podróżowało około 160 osób, lecz na szczęście nikt z pasażerów nie odniósł obrażeń. – Pociąg odwołany w dalszej relacji, podróżni zabrani przez autobusy zastępcze – poinformowała na Twitterze rzecznika Kolei Śląskich Magdalena Iwańska

Prędkość szlakowa w tym miejscu na linii kolejowej nr 99 Chabówka – Zakopane wynosi 90km/h. Bus uległ znacznym zniszczeniom. Skład KŚ ma lekko uszkodzone czoło. Dla podróżnych zostały podstawione autobusy komunikacji zastępczej.

Dzisiejszy wypadek jest kolejnym przykładem pokazującym, jak ważne jest zachowanie szczególnej ostrożności przez użytkowników dróg na przejazdach kolejowych. Należy ją zachowywać zawsze, niezależnie od kategorii przejazdu, również przy podniesionych rogatkach i wyłączonej sygnalizacji świetlnej i dźwiękowej.

Total
0
Shares
Zobacz również: