Kraków zawalczy o podatników tańszymi biletami

Zdjęcie ilustracyjne /Fot.Hubert Waguła /Wikimedia

Na 20 procent zniżki za okresowe bilety miesięczne będą mogli liczyć mieszkańcy Krakowa i osoby rozliczające tam podatki. Wszystko dzięki wprowadzeniu “Karty Krakowskiej”.

Wzorem Warszawy, Kraków chce walczyć o podatki osób mieszkających w mieście, ale rozliczających się w innych gminach. Między innymi temu ma służyć przygotowana właśnie uchwała w sprawie wprowadzenia i realizacji programu pod nazwą Karta Krakowska. Władze miasta szacują, że pozyskanie jednego podatnika skutkuje zwiększeniem dochodów miasta na poziomie 2 tys. zł rocznie.

Program Karta Krakowska to nie tylko zniżki na transport zbiorowy ale również tańszy wstęp do miejskich muzeów i galerii. – Działania te winny spowodować, że Kraków stanie się jeszcze bardziej atrakcyjny dla obecnych oraz przyszłych mieszkańców. Jednocześnie program może przyczynić się do wzrostu liczby mieszkańców korzystających na co dzień z komunikacji miejskiej, a co za tym idzie spadku liczby osób korzystających z samochodów oraz emitowanych w związku z tym zanieczyszczeń. Program powinien działać stymulująco na różne elementy życia społeczności lokalnej i dać możliwość rozwoju w znacznie szerszym niż tylko finansowym sensie – uważa prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Kartę będą mogły otrzymać osoby zameldowane na pobyt stały w Krakowie lub rozliczające podatek dochodowy od osób fizycznych w krakowskim urzędzie skarbowym. Karta wydawana będzie na okres jednego roku.

Total
0
Shares
Zobacz również: