Gdynia kupi używane autobusy… z Gdańska

Zdjęcie ilustracyjne

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Gdyni po raz kolejny zakupiło używane pojazdy. Zazwyczaj kupowane były autobusy sprowadzane z zagranicy. Tym razem dwa kolejne wozy przyjadą do przewoźnika z Gdańska.

PKM odkupiło od PKS Gdańsk dwa przegubowe autobusy MAN NG313 Lion`s City G, kursujące dotychczas m.in. na liniach łączących Gdańsk z Pruszczem Gdańskim, obsługiwanych przez PKS Gdańsk na zlecenie ZTM Gdańsk. Z końcem ubiegłego roku umowa między PKS Gdańsk i ZTM Gdańsk wygasła. Nowy przetarg na obsługę tych linii wygrał BP Tour, więc autobusy PKSu straciły zatrudnienie.

Oba wyprodukowane w 2009 roku pojazdy kosztowały gdyńskiego przewoźnika łącznie 787 200zł. Przewoźnik planuje zastąpić nimi dwa wysłużone, dwudziestoletnie Mercedesy O405GN2, wykorzystywane przy obsłudze dodatków. Odkupione od gdańskiego PKSu Many obsługiwać będą także na zadaniach dodatkowych. Na ulice Gdyni wyjadą za około miesiąc.

Prawdopodobnie to ostatnie zakupy używanych pojazdów w PKM Gdynia. W przyszłym roku w Gdyni planowana jest dostawa 55 fabrycznie nowych autobusów miejskich, na zakup powtórnie został ogłoszony przetarg. W pierwszym podejściu nie udało się wyłonić dostawcy taboru z powodu przekroczenia zaplanowanego przez zamawiającego budżetu.

Total
0
Shares
Zobacz również: