Najnowsze artykuły dot. tematu

Gdynia

Przyszłość sieci trolejbusowych w Polsce – cz. 3

W poprzednich częściach cyklu poświęconego przyszłości polskich sieci trolejbusowych w kontekście rozwoju autobusów elektrycznych przeanalizowaliśmy sytuację sieci w Lublinie oraz Tychach. W trzeciej i ostatniej sieci sprawdzimy jaka…

30 nowych trolejbusów pojedzie do Gdyni. Jest umowa

Prezydent Miasta Gdyni podpisał z Solarisem umowę na dostawę 30 nowych trolejbusów. Po raz pierwszy od kilkunastu lat na ulicach Gdyni pojawią się trolejbusy przegubowe. Na nowe pojazdy Gdynia wyda ponad 95 milionów złotych.

Autobusy w Gdyni pojadą na wodorze z Lotosu

Władze gdańskiego Lotosu i miasta Gdynia podpisały list intencyjny, który zakłada realizację dostaw wodoru do napędu autobusów z ogniwami paliwowymi. W ten sposób Gdynia chce zapewnić mieszkańcom bardziej ekologiczny transport.

Gdynia kupi używane autobusy… z Gdańska

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Gdyni po raz kolejny zakupiło używane pojazdy. Zazwyczaj kupowane były autobusy sprowadzane z zagranicy. Tym razem dwa kolejne wozy przyjadą do przewoźnika z Gdańska.

Sukces nowych przystanków PKM w Gdyni

Już po dwóch miesiącach od uruchomienia dwóch nowych przystanków w ramach projektu Pomorskiej Kolei Metropolitalnej w Gdyni, okazało się, ze była to potrzebna i oczekiwana przez mieszkańców inwestycja. Miesięczny wzrost liczby podróżnych…