Transport kolejowy, miejski, autobusowy i lotniczy

Inteligentne przystanki wykryją nieupoważnionych przewoźników

Zarządcy miejskich przystanków od zawsze zmagają się z problemem prywatnych przewoźników, którzy korzystają z przystanków bez uiszczania opłat. W Rzeszowie powstanie innowacyjny system, który ma pomóc wykrywać takie przypadki.

Na 47 rzeszowskich przystankach autobusowych zostanie uruchomiony system inteligentnego nadzoru do monitorowania ruchu w zatokach autobusowych. System opracowany przez Asseco Data Systems pozwoli wykrywać przewoźników, którzy nielegalnie zatrzymują się na miejskich przystankach autobusowych. – System z pomocą m.in. kamer ANPR pozwoli na automatyczne rozpoznawanie tablic rejestracyjnych, a także monitorowanie czasu postoju, wielkości i rodzaju pojazdu, a także powierzchni, jaką zajmuje. Następnie dane z serwerów lokalnych będą filtrowane w centralnym systemie i wygenerują gotowy raport o pojazdach, które zatrzymały się na przystankach – wyjaśnia Paweł Sokołowski, Dyrektor Pionu Cyfrowej Infrastruktury Miejskiej w Asseco Data Systems.

Jednostki samorządu terytorialnego pobierają opłaty za korzystanie z przystanków lub dworców zgodnie z ustawą o publicznym transporcie zbiorowym. Zazwyczaj opłata za jednorazowe zatrzymanie wynosi od kilku do kilkunastu groszy.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More