Transport kolejowy, miejski, autobusowy i lotniczy

Lotnisko Chopina chce zakazać „tankowania z pasażerami”

Lotnisko Chopina chce wprowadzić zakaz tankowania samolotów podczas obecności pasażerów na pokładzie. Z takiego rozwiązania korzystają głównie tanie linie lotnicze.

Władze lotniska w rozmowie z serwisem pasazer.com tłumaczą, że wprowadzenie zakazu związane jest z rosnącą liczbą operacji lotniczych, a co za tym idzie z zagęszczeniem operacji naziemnych na płytach lotniska.

Tankowanie z pasażerami jest dopuszczalne przez IATA pod kilkoma warunkami m.in. wymagana jest asysta lotniskowej straży pożarnej (za którą płaci przewoźnik) oraz wyznaczenie dróg ewakuacyjnych na których nie może być jakichkolwiek przeszkód.

Z możliwości tankowania z pasażerami na pokładzie najczęściej korzystają linie niskokosztowe np. Wizz Air, dzięki czemu udaje im się skrócić czas postoju maszyny na lotnisku do 30-35 minut.

Jednak wprowadzenie zakazu może również uderzyć w sam port lotniczy. Jak zauważa serwis, zaproponowane wytyczne mogą negatywnie wpłynąć na, i tak już mocno ograniczoną, przepustowość samego lotniska.

Źródło Pasazer.com

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More