MPK Łódź ma… imprezowy tramwaj

Nowy nabytek łódzkiego przewoźnika /fot.MPK Łódź

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Łodzi kupiło i sprowadziło z Helsinek tramwaj GT8N, wyprodukowany przez niemiecki Duewag. Nie jest to jednak zwykły tramwaj, gdyż jego wyposażenie przystosowane jest do… organizacji imprez.

Wyjątkowy pojazd został wyprodukowany w 1962 roku. Dotychczas był eksploatowany w Helsinkach, gdzie służył jako „tramwaj kulturalny”. Ostatnią modernizację przeszedł w 2010 roku, kiedy uzyskał obecny wygląd. Tramwaj już z zewnątrz wyraźnie różni się od pozostałych, głównie za sprawą błyszczącego, srebrnego lakieru. Wnętrze pojazdu zupełnie nie przypomina zwykłych tramwajów, kursujących codziennie po mieście. W środku znajdziemy efektowne, trzykolorowe oświetlenie. Siedzenia w większości zamontowane zostały pod skosem, w kierunku osi pojazdu. Przy części z nich znajdują się sporych rozmiarów (jak na tramwaj) stoliki, a także dwie miękkie kanapy.

Po co przedsiębiorstwu taki tramwaj?
MPK Łódź tłumaczy, że pojazd ten, roboczo nazwany „imprezowym” nie został zakupiony w celu eksploatacji na regularnych liniach tramwajowych. Jak sugeruje nazwa ma on służyć organizacji różnego rodzaju imprez. Tych w tym roku zaplanowanych jest sporo, gównie za sprawą przypadającego na ten czas 120-lecia istnienia transportu miejskiego w Łodzi. Przewoźnik przewiduje również możliwość wynajmu pojazdu pasażerom i nie tylko, np. na wieczory panieńskie lub kawalerskie.

Total
0
Shares
Zobacz również: