Wrocław. Od dziś zmiany w Systemie Informacji Liniowej

Zdjęcie ilustracyjne /fot.Pnapora/Wikimedia

Od dziś, w związku z wdrożeniem nowego oprogramowania, zmianie ulegnie prezentacja informacji w systemie informacji liniowej we Wrocławiu. Zmianie ulegnie przede wszystkim wygląd wyświetlaczy prezentujących numer linii i kierunek, a także zapowiedzi głosowe wewnątrz pojazdu.

Do tej pory, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne we Wrocławiu do przygotowywania informacji dla pasażerów wykorzystywało oprogramowanie przygotowane przez firmę Pixel, od czwartku dane będą przygotowywane przy pomocy oprogramowania firmy SiMS.

Co się zmieni?
W związku ze zmianą oprogramowania, MPK wdraża również nowy wygląd prezentowanych treści. Najbardziej zauważalną zmianą będzie z pewnością nowy wygląd tablic kierunkowych prezentujących numer linii i kierunek w którym dany pojazd się porusza. Do tej pory tablice kierunkowe były tworzone “ręcznie”, za to oprogramowanie firmy SiMS umożliwia automatyczne generowanie tablic kierunkowych.

Kolejną zmianą będzie likwidacja, podczas zatrzymania na przystanku, zapowiedzi następnego przystanku, za to dodana zostanie zapowiedź “linii i kierunku” wewnątrz pojazdu. Do tej pory podczas zatrzymania pojazdu na przystanku zapowiedzi wewnętrzne były prezentowane w następującej formie: “nazwa przystanku, następny przystanek: nazwa następnego przystanku“. Od czwartku forma ulegnie zmianie na: “nazwa przystanku, linia: numer linii, kierunek: przystanek docelowy

Z wrocławskich autobusów i tramwajów dodatkowo zniknie “gong” przed każdą zapowiedzią dźwiękową.

Total
0
Shares
1 komentarz
 1. Troszkę nie fajnie, że zniknie “gong” z tramwajów i autobusów,
  bo zauważyłem, że pasażerowie nasłuchują jaki będzie następny przystanek lub coś w tym stylu.
  Co do zmian, to proponowałbym jeszcze “gong”
  z informacją w związku z wypadkami oraz związanym
  z tymi zmianami tras + możliwościami przesiadki
  w danym miejscu Wrocławia i okolic (dla autobusów (w zależności od linii)).

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Zobacz również: