Hyunadi ma jeszcze szansę dostarczyć tramwaje dla Warszawy

Tramwaj Hyundai Rotem

Dość niespodziewanie Krajowa Izba Odwoławcza uwzględnia odwołanie koreańskiego Hyunadia w przetargu na dostawę tramwajów dla Tramwajów Warszawskich. Spółka będzie musiała ponownie ocenić ofertę Hyundaia w przetargu na dostawę nowych wagonów.

Wyrok KIO okazał się pewnym zaskoczeniem. Miejski przewoźnik szykował się już bowiem do rozpisania kolejnego przetargu. W teorii Tramwaje Warszawskie mogą jeszcze dokonać unieważnienia oferty koreańskiej firmy, lecz szanse na wygraną tego przetargu w związku z zaistniałymi faktami są bardzo duże. Wszystko wskazuje na to, że wkrótce mieszkańców stolicy będzie wozić nawet 213 zagranicznych wagonów. Obecnie trwa oczekiwanie na pisemne uzasadnienie wyroku KIO, w myśl którego Tramwaje Warszawskie muszą cofnąć unieważnienie przetargu i ponownie ocenić ofertę Hyundaia, który pozostał już jedynym graczem w tym zamówieniu.

Jeżeli Hyundai wygra przetarg i dojdzie do podpisania umowy Warszawa może być drugim miastem, po którym będą kursować tramwaje importowane ze wschodu. Czekamy cały czas na rozstrzygnięcie przetargu dostawę nowych tramwajów dla Olsztyna, gdzie najlepszą złożył turecki Dulmazar. Więcej informacji na ten temat znajduje się w tym miejscu.

Oczekujemy na ponowną ocenę oferty i decyzję przewoźnika na temat dalszych losów tego zamówienia. O dalszych postępach w sprawie będziemy informować na bieżąco na łamach serwisu zbiorowy.info.

Total
0
Shares
Zobacz również: