Transport kolejowy, miejski, autobusowy i lotniczy

Inspekcja Pracy: Dworzec PKS w Świeciu to nie dworzec

Państwowa Inspekcja Pracy zakończyła kontrolę w Biedronce na dworcu PKS w Świeciu. Sklep był otwarty w niehandlową niedzielę. Zdaniem inspektorów PIP dworzec PKS nie jest dworcem.

W niedzielę 18 marca inspektorzy pracy weszli do Biedronki znajdującej się na dworcu PKS w Świeciu. Jednak budynek mimo, iż nazwany jest Dworcem Autobusowym, tak naprawdę tej funkcji nie pełni. Przynajmniej w ocenie PIP. – To, że wisi tam taki szyld („Dworzec Autobusowy” – przyp. red.), bo ktoś go zapomniał zdjąć 20 lat temu nie znaczy, że to PKS. Nie ma tam kas biletowych, poczekalni i dyspozytorni. Jest za to informacja, że bilety można kupić u kierowcy, a pasażerowie na zewnątrz czekają na swoje autobusy. Według ustawy, Biedronka w Świeciu powinna więc być zamknięta – podkreśla Waldemar Adametz, zastępca Okręgowego Inspektoratu Pracy w Bydgoszczy w rozmowie z Gazetą Pomorską.

Teraz sprawa trafi do sądu, a Jeronimo Martins Polska może zapłacić nawet 100 tys. złotych kary. Do czasu wyjaśnienia sprawy przez sąd, Biedronka na dworcu będzie zamknięta.

Źródło Gazeta Pomorska

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More