Transport kolejowy, miejski, autobusowy i lotniczy

Kolejny pijany kierowca miejskiego autobusu

Tym razem w Mikołowie kierowca miejskiego autobusu woził pasażerów po znacznym spożyciu alkoholu. To już kolejny przypadek pijanego kierowcy w ciągu kilku tygodni.

Zachowanie kierowcy MZK Tychy, który obsługiwał linię K wydało się dziwne małżeństwu, której jechało samochodem za autobusem miejskim. Oboje zwrócili uwagę na styl jazdy kierowcy, który poruszał się całą szerokością drogi. – W związku z podejrzeniem, że może on być nietrzeźwy, na jednym z przystanków autobusowych, kobieta zajechała mu drogę, a jej mąż wszedł do szoferki autobusu i wyjął kluczyki ze stacyjki. Dzięki temu, małżeństwo uniemożliwiło dalszą jazdę kierowcy, który, jak się okazało, miał w organizmie blisko 2,5 promila – mówi mł. asp. Klaudia Kempa z mikołowskiej komendy policji.

Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Prowadzone przez policję postępowanie wyjaśni także, czy doszło do narażenia pasażerów na utratę życia lub zdrowia.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More