Powstaną samoloty… sypialne?

Airbus przedstawił innowacyjny pomysł w dziedzinie konstrukcji samolotów pasażerskich. Ujawnione przez firmę projekty zakładają przekształcenie przedziałów ładunkowych samolotów w… sypialnie dla pasażerów wraz z łóżkami piętrowymi i salami konferencyjnymi. To nowatorskie rozwiązanie ma szansę zostać wprowadzone już w 2020 roku!

Projekty koncepcyjne nowego zagospodarowania przedziałów ładunkowych w samolotach Airbus opracował z francuską firmą Aerospace. Zgodnie z nimi dolne pokłady maszyn byłyby przekształcone w moduły łóżek piętrowych, które można wyjąć celem wygospodarowania miejsca dla ładunków, co pozwoliłoby elastycznie wykorzystywać przestrzeń w samolotach. Według producenta takie sypialne kabiny można wprowadzić już w 2020 roku w modelu A330. Oprócz tego Airbus wraz ze wspomnianym partnerem szuka rozwiązań dla tej koncepcji w większym modelu A350.

Dolny pokład miałby być podzielony na moduły. W pierwszym, zwanym “modułem powitalnym”, do którego wchodziliby na pokład pasażerowie, znajdowałaby się recepcja oraz pokój zabaw dla dzieci. Ten obszar mógłby być też wykorzystany jaki miejsce do pracy. Drugi moduł zawierałby salę konferencyjną wyposażoną w miejsca do siedzenia oraz biurka, a także projektor umożliwiający pasażerom referowanie prezentacji, a także oglądanie filmów. Kolejny moduł stanowiłaby zaś przestrzeń sypialna, w której podróżni mogliby spać na pojedynczych łóżkach z miejscem na ubrania, a także przybory toaletowe. Ważne jest, że poszczególne moduły nie musiałyby występować w pakiecie. O zastosowaniu każdego z nich z osobna decydowaliby przewoźnicy, odpowiednio do ich potrzeb.

Wizualizację przedstawionej idei zawiera zamieszczony powyżej film. Czy ten innowacyjny projekt ujrzy światło dzienne? Przekonamy się w najbliższych latach.

Total
0
Shares
Zobacz również: