Deutsche Bahn wchodzi na trasę Warszawa – Berlin… z autobusami

Niemiecki przewoźnik kolejowy od 22 czerwca uruchomi połączenie z Warszawy do Berlina. Wbrew pozorom kursy nie będą realizowane pociągami, lecz… autobusami.

Po drodze z Warszawy do Berlina autobus zatrzyma się na Dworcu Zachodnim, lotnisku Chopina, dworcu autobusowym Łódź Kaliska, poznańskim dworcu PKS, lotnisku Berlin Schönefeld i przy dworcu Berlin Hbf. Z Warszawy autobus wyruszy o 22:10 i dotrze do Berlina o 7:05, zaś w drogę powrotną wyruszy o 22:45, by zameldować się w stolicy Polski o 7:40.

Na pokładzie autobusu będą dostępne następujące udogodnienia: klimatyzacja, toaleta, bezpłatny portal rozrywkowy, bezpłatny dostęp do Internetu w Niemczech i zagranicą, rezerwacja miejsca siedzącego wliczona w cenę biletu, wyposażenie w najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa, duże odstępy między siedzeniami, wygodne fotele z regulowanymi oparciami, gniazdka elektryczne przy każdym podwójnym siedzeniu, możliwość zakupu drobnych przekąsek i napojów na pokładzie.

Cena biletu z Warszawy i Łodzi wyniesie 14,90 euro, zaś z Poznania 9,90 euro. Najtańszy bilet kolejowy kosztuje z Warszawy 29 euro, a z Poznania 16 euro. Z Łodzi do Berlina nie ma obecnie bezpośredniego połączenia kolejowego. Połączenie będzie realizowane do 8 grudnia 2018 roku.

Total
0
Shares
Zobacz również: